На Полтавщині зафіксовано новий спалах АЧС

На Полтавщині зафіксовано новий спалах АЧС

Випадок зафіксований у межах Семенівського району, в населених пунктах Горошине та Мирони, де з 05 по 06 липня захворіли та загинули домашні свині.

З метою  негайного вирішення даного питання у Семенівській РДА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на якому встановлено карантин, визначені осередки спалаху АЧС, зони захисту та нагляду. Наразі на території зазначених населених пунктів виконуються заходи відповідно до вимог чинної «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 №111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 №432/30300.

Крім цього, зараження на АЧС підтверджено у диких свиноматок, які загинули у «Нижньосульському національному природньому парку» (с. Лящівка Чорнобаївського району Черкаської області). Через зазначені обставини до зони нагляду взятий «Нижньосульський» заповідник, так як розповсюдження вірусу на території відбувається через міграцію диких кабанів, які є носіями захворювання.