На Полтавщину завітав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе

Візит розпочали в Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також у стінах Полтавської ОДА провели виїзну нараду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Говорили про створення умов для реалізації програм підтримки регіонів.

У межах візиту оглянули роботу кардіологічного відділення центру екстреної медичної допомоги та ознайомилися зі станом амбулаторій області. Зараз у дистанційно-діагностичному кардіологічному центрі проводять капітальне оновлення — до старої будівлі добудовують новий корпус. Це дозволить розширити установу. Окрім цього у відділенні практикують введення електронної бази пацієнтів. Адже саме електронна форма передачі інформації про хворого дозволяє оперативно та зручно передавати всі відомості.

Також обговорили реформу первинної медичної допомоги в сільській місцевості. Лев Парцхаладзе поділився проектами амбулаторій, які планують побудувати, та розповів про їх особливості.

В Україні сучасних медичних амбулаторій створять близько 1300. У кожній області — від 40 до 50. Зараз триває планування таких лікувально-профілактичних закладів. Така амбулаторія на одного-двох лікарів обов'язково матиме оснащені кабінети лікаря, оглядову, маніпуляційну, кабінет для перев'язок. Також можливо створити амбулаторію групову – від 3 до 7 лікарів. На будівництво таких амбулаторій в бюджет наступного року планують закласти 4 мільярди.

— На урядовому комітеті буде прийнята постанова по розподілу коштів. Скоріше за все, кошти розподіляться на обласні адміністрації. І обласна адміністрація повинна скласти мережу. І вже тоді обласна адміністрація надалі на пряму зможе здійснювати фінансування на ОТГ чи інші населені пункти. Стан Сучасних ФАПів не задовільний, оскільки у 72% амбулаторій навіть відсутня вода у приміщенні, — пояснив Лев Парцхаладзе.

Будівництво здійснюватиметься за сучасними технологіями: за допомогою пінобетону та каркасу. За наявності фундаменту амбулаторія може з'явитися за 2 дні, а прослужити – 50-70 років.

— Ця реформа вкрай важлива, ще є над чим працювати, планів чимало. Приємно, що на Полтавщині вже є суттєві напрацювання щодо впровадження програми у сфері медицини. Гарний приклад - Гадяцький район, де вже створено мережу, що дає змогу для лікарів та пацієнтів миттєво передавати інформацію, видавати ліки по електронному рецепту, можливість при терміновій потребі зв'язку через скайп тощо, — зауважив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Він додав, що на прикладі того, що зроблено, поставлено завдання перед районами — наступного року покриття інтернету, як мобільного так і провідного, має бути в усіх закладах медицини, освіти та культури.

— Спільно ми маємо дбати про медичні заклади та населення Полтавщини, — підкреслив Андрій Пісоцький.

Продовжили обговорення у Полтавській ОДА, де пройшла виїзна нарада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Говорили переважно про створення умов для реалізації програм підтримки регіонів.

— Звісно, в цьому питанні одне з головних завдань — це співпраця. Минулого тижня ми, з головами об’єднаних територіальних громад, створили координаційну раду ОТГ Полтавщини. Плануємо, що у нас будуть збори та секторальний розподіл хто з яких голів ОТГ буде займатися галузевими напрямками, чи то медицина, чи освіта. Розподіл буде з огляду на те, який досвід є у тієї чи іншої громади. Це не лише необхідна комунікація між собою, а й безцінний обмін досвідом, — наголосив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.