На полтавській ділянці траси Київ-Харків почали вкладати асфальт

Версія для друку

На полтавській ділянці траси Київ-Харків почали вкладати асфальт

 

Директор департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖГГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірив хід відновлення дороги М-03 Київ-Харків у межах Полтави. Бригада ремонтників зараз працює на ділянці від вулиці Європейська до виїзду з міста в бік Києва.

         Ремонт ділянки дороги М-03 у межах Полтави розпочали минулого року. Зараз відновлюють відрізок від вулиці Європейської до виїзду з міста в бік Києва.

– Ця ділянка дороги вже давно потребувала відновлення: величезні ями та вибоїни, вона була проблемою для полтавців та гостей міста. Я сам не міг їздити тут спокійно. Відремонтувати частину автошляху обласна влада мріяла вже давно, проте довгий час не мала можливості – ним опікувалося місто. Минулого року ми отримали на баланс дороги місцевого значення і дозвіл на ремонт цієї ділянки міжнародної траси. Відразу ж почали підготовчі роботи: розробили проектну документацію та провели тендер для її капітального ремонту, – розповів Тимофій Голбан.

Проблеми, з якими зіткнулися під час відновлення дороги — аварійний колектор та високі грунтові води, які можуть руйнувати дорогу знизу. Тому фахівці Державного дорожнього науково-дослідницького інституту імені М. П. Шульгіна прийняли рішення щодо зміни конструктиву. Знову активно йдуть роботи.

— У будівництві доріг найголовніше — це основа. Тому спочатку ми кладемо геотекстиль, який затримуватиме воду й не дасть їй підніматися вгору та руйнуватиме автошлях знизу. Також використовуємо георешітку, за допомогою якої навантаження на всій ширині дороги розподілятиметься рівномірно. Така основа допоможе уникнути просідання дороги та колійності, — розповів заступник директора з виробничих питань Агентства місцевих доріг області Андрій Заїка.

         Ділянку дороги М-03 Київ-Харків у межах Полтави відновлюють на умовах співфінансування обласного та міського бюджетів. Свої 50% – 70 млн грн область вже виділила, місто ж доки дало 10 млн грн. Через це ремонтні роботи можуть затягнутися. Але у Полтавській ОДА переконані — міськрада виділить кошти. Так роботи вдасться закінчити вже за кілька місяців.

 

Полтавська ОДА

 

угору ↑