На Раді розвитку громад і територій Полтавської області обговорюватимуть важливі питання для регіону

Версія для друку

На Раді розвитку громад і територій Полтавської області обговорили важливі питання для регіону

 

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №909/2019 «Про раду розвитку громад і територій» голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов своїм розпорядженням створив обласну Раду розвитку громад і територій. Перше її засідання відбулося 27 грудня.

«Одразу після створення відповідного консультативно-дорадчого органу при Президентові України ми в терміновому порядку створили свою Раду. Щоб налагодити ефективну взаємодію влади з органами місцевого самоврядування та відпрацювати механізми розвитку територіальних громад, вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць, – повідомив Олег Синєгубов. – Сьогодні обговорюємо ті ж питання, які піднімалися на загал у Києві, – зменшення платежів за комунальні послуги для населення, стан забезпечення житлом учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб, програми енергоефективності, які діють на території області».

Участь у засіданні Ради взяли представники усіх структурних підрозділів Полтавської облдержадміністрації, керівники комунальних підприємств, голови районних адміністрацій, міст і ОТГ, а також громадськість.

Начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ облдержадміністрації Едуард Рева розповів присутнім про поточні тарифи на теплову енергію в Полтавській області та про те, наскільки зміняться суми в платіжках полтавців після стабілізації ціни за газ у грудні 2019 року.

«Фіксована ціна на газ для населення до кінця опалювального періоду становитиме 6600 гривень за тисячу кубометрів. Ефект перерахунку платіжки за грудень складатиме 17-22%, тобто, полтавці (у залежності від квартири) заплатять за централізоване теплопостачання на 120 – 350 гривень менше, – повідомив Едуард Рева. – Економію помітять і підприємства, і комунальні заклади соціальної сфери».

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік і директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко розповіли про державні та місцеві програми забезпечення житлом учасників АТО/ООС і внутрішньо переміщених осіб.

«Із 2016 по 2019 рік в область надійшло 80 мільйонів гривень субвенції на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, особам з інвалідністю, яка настала в результаті воєнних дій, та учасникам АТО/ООС із внутрішньо переміщених осіб. Державна допомога особам цих категорій надається в вигляді компенсації для придбання житла у межах країни, – розповіла Людмила Корнієнко. – Ці кошти використані в повному обсязі. 107 сімей в області отримали компенсацію на придбання житла: 28 сімей загиблих учасників АТО/ООС, 76 учасників АТО/ООС із числа осіб із інвалідністю в наслідок війни I-II групи та 3 сім’ї учасників АТО/ООС із внутрішньо-переміщених осіб. Показник використання цих коштів в Полтавській області значно вищий, ніж державний (50%)».

По третьому питанню щодо програми енергоефективності, які діють на території області, доповідав начальник управління енергозбереження Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Владислав Маргушин. Він зокрема повідомив про заходи, вжиті в області в рамках прєктів «теплих кредитів», програм енергозбереження. Та розповів про появу державної установи «Фонд енергоефективності», основне завдання якого є фінансова та технічна підтримка модернізації будинків ОСББ.

«Нині 6,8 мільярдів гривень доступні для інвестування цієї галузі в 2020 році. Також є можливість залучення 100 мільйонів євро міжнародних інвестицій. Тому до 15 січня 2020 року є можливість для полтавських ОСББ подавати заявки на модернізацію житлового фонду та енергоефективні заходи в 2020 році», – розповів Владислав Маргушин.

«Позиція державницька така – спочатку треба навести лад із будинками, потім із мережами. Бо коли ми зробимо модернізацію, можливо, нам будуть потрібні зовсім інші мережі, – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. – Також я прошу представників органів самоврядування максимально довести інформацію про пілотні проєкти по термомодернізації до населення і сприяти в подачі заявок до 15 січня. Бо 10 заявок на всю Україну – це дуже мало. А досвід показує, що енергоефективні заходи дають можливість не лише зменшити навантаження на мережі, а й до 30% знизити суми в платіжках мешканців. Полтавська облдержадміністрація всіляко сприятиме ОСББ, щоб вони мали змогу отримати кошти на модернізацію житлового фонду».

Рада розвитку громад і територій Полтавської області скликатиметься й надалі для обговорення особливо важливих питань розвитку регіону.

угору ↑