На реалізацію обласної Комплексної програми соцзахисту населення, на 2017 передбачено майже 20 млн грн, – Корнієнко

Версія для друку

На реалізацію обласної Комплексної програми соцзахисту населення, на 2017 передбачено майже 20 млн грн, – Корнієнко

 

На Полтавщині реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соцзабезпечення населення області на 2013-2020 роки. Основною її метою є підтримка вразливих категорій населення за рахунок коштів обласного бюджету.

У 2016-му, у зв’язку з розширенням цільових груп, затвердили новий формат програми. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради, розповіла директор Депаратаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Усього на виконання заходів програми у 2016 році спрямували 18 млн грн, а на 2017 рік передбачено на 1,7 млн більше. Основним напрямком залишається підтримка учасників АТО та членів сімей загиблих, яким, на рівні області, надаються соціальні гарантії. Серед них – родинна реабілітація демобілізованих спільно з членами сімей у санаторно-курортних закладах області. Зокрема, курс оздоровлення протягом 2015-2016 років пройшли 3 623 військовослужбовці. Цьогоріч на вказаний напрямок із місцевих бюджетів передбачено 1,5 млн грн.

Серед інших соціальних гарантій – надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям у разі загибелі учасника АТО у розмірі до 25 тис. грн, а військовослужбовцям, які отримали поранення – у розмірі до 15 тис., та допомога на упорядкування території поховання – 10 тис. грн. Таку вже надали майже 1,5 тис. поранених учасників АТО та членам сімей загиблих. Обсяг фінансування на 2017-й складає 2,5 млн грн.

– Іншим пріоритетним напрямком програми залишається соціальна підтримка громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, – зазначила Людмила Корнієнко. – Таких осіб забезпечують безкоштовними медикаментами та зубопротезуванням. На 2017 рік на ці напрямки передбачено понад 2,5 млн грн.

На сьогодні таку допомогу отримали 1353 полтавця. Крім того, одноразові виплати у розмірі 2 тис. грн отримали 343 члени сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів.

Також, відзначає Людмила Корнієнко, з 2016 року вперше впровадили виплату компенсації за проїзд пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах. Передбачений обсяг фінансування на 2017 рік – 1,5 млн грн.

– З 2017 року діє новий напрямок програми – встановлення статусу та надання соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в АТО, – розповіла керівник Департаменту соцзахисту населення. – За розпорядженням голови ОДА, створили відповідну комісію. Громадянам надаватимуть санаторно-курортне оздоровлення раз на два роки, а також виплачуватимуть одноразову допомогу у розмірі 5 тис. грн. Крім того, волонтери отримають пільги на проїзд та щомісячну соціальну стипендію студентам ВНЗ, а також змогу лікуватись у госпіталях для інвалідів війни.

Людмила Корнієнко говорила й про необхідність надання пільг добровольцям АТО за рахунок коштів місцевих бюджетів, у вигляді 75 % знижки з оплати за ЖКП та пільг на проїзд у громадському транспорті.

Йшлося на засіданні і про закупівлю спецавто для соціальних таксі. Загалом, область потребує 33 транспортні засоби для перевезення людей з особливими потребами.

– Ми з депутатами будемо найближчим часом ініціювати розгляд на сесії питання про закупівлю в повному обсязі цих автомобілів, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. – Адже це вкрай важливе питання.

У свою чергу, перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький наголосив, що відповідну роботу потрібно проводити системно:

– Коли людина звертається по допомогу, у бюджеті має бути передбачена сума для її надання. А люди повинні отримувати кошти згідно із поданими заявами.

угору ↑