На виїзній колегії підбили підсумки роботи області за 8 місяців 2015 року

На виїзній колегії підбили підсумки роботи області за 8 місяців 2015 року

Відбулося пленарне виїзне засідання колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку.

25 вересня 2015 року у селищі Диканька за участю голови ОДА Валерія Головка, голови облради Петра Ворони, заступника голови ОДА Олега Пругла, керівників районів, голів міст, сіл і селищ та структурних підрозділів ОДА відбулося виїзне спільне розширене засідання колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку.

На колегії було розглянуто питання: «Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету області за 8 місяців 2015 року», «Про стан підготовки житлово-комунального господарства, підприємств області до роботи в осінньо-зимовий період 2015/16 року», «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Полтавській області за січень-липень 2015 року», «Про стан забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державних архівних установах області (у тому числі на випадок надзвичайних ситуацій)».

Критерієм оцінки відповідності окремого керівника місцевої влади на засіданні було зазначено бажання і вміння надати можливість інвесторам вкладати гроші в економіку Полтавщини. Завдання влади — активно сприяти умовам виробництва, торгівлі, громадського харчування, агробізнесу, та через створення робочих місць і наповнення бюджетів — повернути довіру людей.

Соціально-економічний розвиток. Бюджет

Загальний обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів становить 15 625,3 млн грн. Надійшло на 6 094,9 млн грн. (64,0%) більше, ніж за січень–серпень 2014 року.

До державного бюджету мобілізовано 12 662,6 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 5 610,0 млн грн. або на 79,5%.

Зростання обсягів виробництва відбулося в гірничодобувній — на 3,6% та легкій промисловості — на 10,6%.

Головним завданням щодо розвитку області є залучення інвестицій та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників.

Пріоритетними галузями спрямування інвестицій є агропромисловий та нафтогазовий комплекси, впровадження енергозберігаючих технологій та використання альтернативних видів палива. Потребують модернізації підприємства машинобудування.

— Головна проблема — в місцевих органах самоврядування. І в форматі облдержадміністрації також, якій делеговані певні повноваження, — наголосив Валерій Головко. — Завдання влади — створити максимально прозорі умови і зрозумілі правила щодо відводу землі, підключення енергоносіїв та видачі дозволів, щоб дати можливість людям, які хочуть вкладати кошти у розвиток Полтавщини, працювати саме в нас, створювати нові підприємства та нові робочі місця.

Підготовка ЖКГ до зими

Підготовка житлового фонду, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного та дорожнього господарства області до роботи в осінньо-зимовий період виконується в запланованих обсягах.

Станом на середину вересня комплексно підготовлено до функціонування в осінньо-зимовий період 6368 житлових будинків (94,8% від плану), з них комунальної форми власності — 5249, ОСББ та ЖБК — 6908, відомчого житлового фонду — 429 будинків. В області активно проводяться заходи з тепло модернізації котелень, теплових мереж, забезпечення багатоквартирних житлових будинків засобами комерційного обліку споживання теплової енергії,

З метою стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках ОСББ та ЖБК державними банками надано 820 кредитів на загальну суму 12,88 млн грн.

Фінансово-бюджетна дисципліна

До суду в інтересах держави протягом січня–липня 2015 року подано 5 позовів на загальну суму 428 тис. грн., ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 40 цивільних позовів.

Реалізуючи принцип невідворотності до відповідальності за вчинені фінансові порушення, за результатами проведених ревізій у цьому році до адміністративної відповідальності притягнуто 344 посадові особи, до дисциплінарної й матеріальної відповідальності — 133 особи, звільнено із займаних посад 15 осіб.

Збереження архівних документів

На засіданні відзначено, що вимоги архівного законодавства та державних стандартів щодо створення належних умов зберігання документів архівами області в основному виконуються. Разом з тим голова облдержадміністрації Валерій Головко дав доручення щодо вирішення питання додаткових приміщень, оснащення архівів сучасними пожежно-охоронними сигналізаціями.