На Всеукраїнській селекторній нараді підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

Версія для друку

На Всеукраїнській селекторній нараді підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

 

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада за підсумками літньої оздоровчої кампанії 2019 року. Полтавську область у студії обласної філії ПАТ «Укртелеком» представляли заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь та працівники служби у справах дітей, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а також представники Держпродспоживслужби, ДСНС і поліції.

Захід відбувся під головуванням заступника міністра соціальної політики Олега Коваля. Про проведення оздоровчої кампанії доповідав директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса.

Цього року в Україні оздоровилися та відпочили 49% школярів, як і планувалося. Деякі області збільшили фінансування перебування дітей у літніх таборах за кошти місцевих бюджетів. Полтавщина серед лідерів у цьому питанні. Субвенція на відшкодування вартості путівок (16 мільйонів гривень) в області використана у повному обсязі.

Окремо Руслан Колбаса зупинився на вимозі в подальшому не допустити скорочення терміну перебування дитини у оздоровчому закладі (21 день), а також на недопущенні скорочення самих закладів. Адже влітку 2019 року в Україні працювало на 49 закладів відпочинку дітей менше, ніж торік. Це в основному стосується приватних таборів відпочинку Миколаївської, Черкаської та Закарпатської областей. На Полтавщині вдалося зберегти мережу таборів, про що сказала начальник відділу оздоровлення та відпочинку дітей Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Ірина Зоря під час перебування на Полтавщині 8-10 жовтня (http://www.adm-pl.gov.ua/news/bilshe-nizh-polovina-ditey-shkilnogo-viku-poltavshchini-ozdorovilisya-cogo-lita-v-taborah).

Також Полтавська область виконала план по відпочинку дітей пільгових категорій у таборах «Артек» і «Молода гвардія»: були використані 712 основних путівок і ще 5 отримані додатково від областей, які відмовилися від такої послуги.

Від регіонів на селекторі виступали представники лише тих областей, де оздоровча кампанія пройшла з порушеннями.

Окремо на нараді відзвітували про стан вимог пожежної та техногенної безпеки, дотримання санітарного законодавства дитячими закладами оздоровлення та відпочинку, щоб попередити надзвичайні ситуації і наступного року.

З 2020 року буде проведено атестацію об’єктів охорони здоров’я та відпочинку і створено всеукраїнський реєстр. За відсутність таборів у реєстрі директорів закладів штрафуватимуть.

Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль наголосив, що наступного року оздоровча кампанія має пройти не гірше за попередню, а кращі заклади будуть стимулювати на державному рівні.

 

угору ↑