Нарада-семінар із організації поливу на Градизькій зрошувальній системі в Глобинському районі

Версія для друкуВерсія для друку

07 липня 2016 року відбулася виїзна нарада-семінар із організації поливу на полях сільгосптоваровиробників у Глобинському районі. Проводили нараду-семінір під головуванням заступника голови облдержадміністрації Р.Товстого директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.Фролов, начальник обласного управління водних ресурсів В.Фомичов  за участі начальників управлінь агропромислового розвитку Глобинського, Кременчуцького, Новосанжарського та Машівського районів, водогосподарників а також керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, де є можливість відновлення поливів та роботи зрошувальних систем.

Починаючи із 2013 року за участі, матеріальної та фінансової допомоги зацікавлених господарств Кременчуцьким міжрайонним управлінням зрошувальних систем відновлена робота 5-ти потужних насосних станцій, міжгосподарської мережі трубопроводів та 11 км магістрального каналу на законсервованій із 2004 року Градизькій зрошувальній системі. Господарствами закуплено та змонтовано сучасну поливну техніку і в поточному році планується охопити належним зволоженням біля 2000 гектарів посівів кукурудзи, сої та буряків від державних насосних станцій.

Учасники зібрання ознайомилися із поливом широкозахватною дощувальною технікою «Pivot», «Reinke», та лініями крапельного зрошення через фільтрувальні станції типу «Power» посівів гібридної кукурудзи, цукрових буряків на полях ТОВ «Рост-Агро», ФГ «Зеніт», ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт».

Директором ТОВ «Рост-Агро» М.Бернацьким та генеральним директором ТОВ ІПК «Зернопродукт» Ю.Мацаком у поясненнях і коментарях безпосередньо на поливних полях надано пояснення і коментарі із переваг використання поливу та інжекторного внесення одночасно із водою поживних речовин і засобів захисту рослин. За підсумком господарі очікують отримати урожайність 85 – 100 ц/га цукрового буряку та гібридної кукурудзи в приведених одиницях. Елітні сорти насіння краще вирощувати на поливі, при цьому гарантована фінансова допомога та супровід програм для фермерських господарств крупних агропромхолдингів «Астарта-Київ», «Маїсадур Семанс Україна», «Кернел», «Pioneer».

Пленарне обговорення оглянутих насосних станцій, каналів, технології поливу провели  в будинку культури с.Броварки Глобинського району. Було наголошено на необхідності відновлення та впровадження зрошення і інших господарствах та районах області, надання всілякої підтримки розвитку краплинного зрошення, використання всіх важелів ділового партнерства державних органів та програм, співпраці аграріїв із депутатським корпусом, використання і модернізації раніше побудованого водогосподарсько-меліоративного фонду у використанні новітніх технологій.

Угору ↑