Об’єднання громад Хорольщини — пошук спільних підходів продовжується

Об’єднання громад Хорольщини — пошук спільних підходів продовжується

24 липня експерти Офісу реформ Олександр Полупан та Іван Лещенко провели консультаційну зустріч із сільськими головами Хорольського району.

У ході розмови були підняті питання щодо перспектив розвитку нових громад, вирішення земельних, соціальних питань, фінансування галузі освіти та охорони здоров’я. Зібрання відбулося за ініціативи  голови районної державної адміністрації Віри Мартюк та голови районної ради Юлії Бойко. Долучився до обговорення важливої теми децентралізації і депутат обласної ради від Хорольського району Михайло Стеценко.

Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на території району передбачається створення трьох об’єднаних громад — Хорольської, Покровсько-Багачанської та Староаврамівської. Хорольська об’єднана громада включатиме в себе Хорольську міську та дев’ять ближніх сільських рад. Наразі деякі суміжні сільські ради дещо гальмують процес об’єднання, тим самим зупиняючи формування усієї громади. Залишається ряд відкритих питань і по Староаврамівській об’єднаній громаді. Разом з тим, сільські голови розділяють погляд про необхідність об’єднання ресурсів для забезпечення якіснішого рівня життя своїм громадам.

Таким чином, нині відбувається доопрацювання позицій місцевих рад, узгодження ряду спірних питань, з тим щоб уже найближчим часом вийти на наступний етап формування нових спроможних громад — отримання погодження сесій сільських рад і створення спільних робочих груп.