Обличчя реформ: децентралізація принесла якісні зміни Глобинській ОТГ

Версія для друку

Обличчя реформ: децентралізація принесла якісні зміни Глобинській ОТГ

 

Децентралізація розпочалася 5 років тому. Тоді цей процес, ініційований Президентом, здавався складним і незрозумілим. Але громади, які першими запровадили реформу, вже мають результати. Однією із таких є Глобинська ОТГ. Там активно покращують освітню галузь, надання адмінпослуг і застосовують сучасні технології.

Глобинська міська об’єднана територіальна громада утворилась 25 жовтня 2015 року. Вона включає Глобинську міськраду, Жуківську, Бабичівську, Опришківську, Пирогівську та Борисівську сільради. Вперше про реформу децентралізації там почули на початку 2014 року. Згодом прийняли важливе рішення і створили велику об’єднану громаду.

– Будь-які зміни сприймаються з пересторогою й певним супротивом. Але згодом ми зрозуміли, що це перспектива для розвитку нашої громади. І розпочали процес об’єднання. Звичайно, він був специфічний, складний, у чомусь не такий, як передбачалося спочатку. Адже ми об’єдналися не в тому форматі, який був передбачений перспективним планом, – розповів голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь.

Першою думкою голови новоутвореної ОТГ було, як правильно сформувати виконавчий орган та залучити фахових працівників. За словами Станіслава Джуся, вдалося підібрати команду однодумців і спеціалістів, які відповідально ставляться до своєї роботи. У результаті такої співпраці ОТГ вже третій рік поспіль входить у десятку кращих громад за рейтингом Мінрегіону. А за підсумками минулого року займає 4 місце в Україні за показниками фінансового й економічного розвитку.

Значно зріс і бюджет громади. У 2014 бюджет усіх рад складав 18,5 млн грн, а 2017 рік громада завершила із бюджетом 83 млн грн. Із субвенціями він склав 123 млн грн.

Акцент на освітній галузі та робота над перевезеннями й адмінпослугами

Основа роботи громади – забезпечення своєчасного та якісного надання комунальних послуг. Це зміцнення матеріально- технічної бази КП «Глобинське», будівництво нових і капітальний ремонт діючих водопроводів, артезіанських свердловин із застосуванням сучасних екологічно безпечних матеріалів і обладнання.

У 2017 році на баланс ОТГ перейшли навчальні заклади – тоді й оголосили рік освіти.

– Ми намагалися працювати, визначаючи пріоритети. Зробили багато капітальних ремонтів, провели оснащення закладів освіти. Загалом тільки в перший рік у закладах освіти замінили близько 540 вікон, – розповів Станіслав Джусь.

Наразі в громаді також капітально відремонтували дитячий садочок у Жуках, новостворений садочок на базі НВК в селі Бабичівці, створили додаткову групу в Пирогах. Провели й капремонт із термомодернізацією четвертого дитячого садочку «Зірочка» на території міста. Крім того, провели ремонти 5 спортивних залів, обладнали 10 кабінетів, закупили 30 інтерактивних дошок, замінили системи опалення. Також цьогоріч відкрили інклюзивно-ресурсний центр, який почали ремонтувати у 2018-му.

– Роботи проведено дуже багато. Відверто кажучи, за минулі 25 років такого об’єму не робилося, як за час із моменту об’єднання. Зокрема, минулоріч стартувала Нова українська школа. Всі 13 класів, у яких вчаться початківці, мають оснащення, меблі, а вчителі пройшли відповідне навчання, – зазначив Станіслав Джусь.

Із перевезенням пасажирів були певні проблеми, приватний перевізник відмовився від маршрутів через їх збитковість. Тому ОТГ придбала 5 автобусів. На базі КП створили автобусний парк, якого раніше ніколи не було у комунальному господарстві.

– Нині ми забезпечуємо не лише автобусне перевезення пасажирів містом Глобине, а й здійснюємо перевезення жителів громади від 8 віддалених населених пунктів, – розповідає Станіслав Джусь.

Очисні споруди – довгобуд, який давно мріяли зробити в Глобино. І завдяки співпраці з Полтавською ОДА громада минулоріч завершила їх будівництво. Продуктивність очисних споруд – 400 м3 на добу.

– Із-поміж функцій, які виконуємо, – надання адміністративних послуг. У 2017 році ми одні з перших в області виграли проект «U-LEAD з Європою» зі створення ЦНАПу. І наприкінці 2017-го він запрацював – ефективність його роботи ми вже можемо оцінювати, – поділився голова ОТГ.

Покращення медичної галузі одне з основних завдань роботи в громаді

За минулий рік зробили капітальний ремонт Опришківської амбулаторії, провели термомодернізацію ФАПів у селах Устимівка та Старий Хутір. Розробили технічну документацію для центральної амбулаторії міста Глобине й ФАПу в селі Бориси.

Крім цього, з метою забезпечення кращих умов для надання медичних послуг виділяли кошти на придбання для потреб закладів первинної медицини громади медичного обладнання, медикаментів і меблів.

– Ми не стоїмо на місці, працюємо, і результат є. Наприкінці минулого року ми виграли два проекти зі співфінансування: по вуличному освітленню центральної дороги у селі Пироги та інноваційний проект із диспетчеризації вуличного освітлення, – прокоментував Станіслав Джусь.

За два роки 20 проектів

Глобинська ОТГ співпрацює з обласною владою. За словами Станіслава Джуся, є налагоджене співробітництво:

– Це стосується реалізації в громаді проектів за співфінансування з обласного бюджету: реконструкції очисних споруд у Глобиному, будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у Глобиному, будівництва спортивного майданчика в с. Яроші, реконструкції вуличного освітлення мосту в с. Пироги, обладнання системи очистки води на харчоблоці в опорній школі Глобиного й диспетчеризації вуличного освітлення.

У громаді запустили Програму муніципальної підтримки громадян. Люди об’єднуються в групи і самі ініціюють вирішення різних питань. Наприклад, організації дозвілля, благоустрою, створення умов для розвитку спорту.

– За два роки ми втілили 20 проектів. Так піднімаємо активність громадян, і це суттєво помітно. Через 10 років бачу нашу громаду потужною, зі стабільним розвитком, із більш показовими інфраструктурними об’єктами. Це буде та громада, де люди хочуть жити! – підсумував голова Глобинської ОТГ.

Полтавська ОДА

угору ↑