Обличчя реформ: Шишацька ОТГ – приклад успішного впровадження реформи децентралізації

Версія для друку

Обличчя реформ: Шишацька ОТГ – приклад успішного впровадження реформи децентралізації

 

Ми продовжуємо розповідати про розвиток об’єднаних територіальних громад Полтавщини. Шишацька ОТГ стала однією з перших по Україні. Об’єднавшись у 2015 році, громада отримала повноваження та ресурси, щоб розвивати свої території.

Реформа децентралізації – це можливість вирішити проблеми, яким до цього роками не приділялася увага. Зміни, ініційовані Президентом Петром Порошенком, – це шлях до розвитку не лише громад та міст, а й всієї держави. Спільними кроками країна рухається у напрямку економічного зростання.

Зміни помітні і на прикладі об’єднаних громад Полтавщини. Наприклад, бюджет Шишацької ОТГ у 2014 році був близько 40 млн, а станом на 2018 рік склав 170 млн гривень. При цьому 120 млн гривень – це власні доходи, а 40 млн – дотації з держави та області.

Усе це стало можливим завдяки реформі. Якщо раніше кошти йшли до державного бюджету, а вже там перерозподілялися, то тепер вони залишаються на місцях. Завдяки додатковим фінансовим надходженням створюють проекти та відбудовують інфраструктурні об’єкти. Об’єднані громади також отримали повноваження, які раніше концентрувалися у центрі.

– Не кожній людині, навіть не кожному поколінню випадає можливість брати учать у змінах. Реформа – це не прокляття, а надія на краще. Ми були, є і будемо сповнені цією надією на зміни і з цього шляху ніколи не звернемо, – розповідає голова Шишацької ОТГ Олександр Тутка.

За його словами, якби не підтримка області та держави, якісні зміни відбувались би повільніше.

– Без підтримки неможливо зробити на маленьких територіях якісь зрушення. Нереально одній людині чи одній команді щось змінити. У цьому напрямку надзвичайно велика підтримка, допомога не тільки від обласної влади, а й від держави, – додає керівник ОТГ.

Олександр Тутка розповідає, що за інфраструктурні кошти придбали багато техніки. Це і сучасний трейлер, і автомобільна вишка, і асенізаційний автомобіль, 2 сміттєвози, автобус, близько 600 контейнерів.

Також побудували другу чергу полігону для твердих побутових відходів. Це дає змогу боротися зі стихійними сміттєзвалищами.

Крім того, облаштували віддалене робоче місце пожежній частині, яка розміщена в селі Михайлики. Фактично, вона обслуговує половину території громади. Там несуть цілодобове чергування 12 пожежників.

Шишацька ОТГ має і культурні пам’ятки на своїй території. Тому тут докладають максимальних зусиль, щоб підсилити туристичний потенціал.

– У нас є надзвичайно прекрасна територія – село Гоголеве, де проживала родина Миколи Васильовича Гоголя. Ми виготовили проектно-кошторисну документацію на ремонт сільського будинку культури. Витратили на проект близько 400 тис. грн, а загальна його вартість – близько 30 мільйонів. Нині вже на завершальному етапі ці ремонтні роботи. Я думаю, що це достойний приклад того, як залучати кошти із різних джерел. Зокрема, і з обласної ради, – розповідає очільник ОТГ.

У майбутньому Олександр Тутка бачить одну з найбільших за територією ОТГ області спроможною та інвестиційно привабливою:

– Шишацька ОТГ – це поєднання інвестиційних можливостей та туристичних місць. Через 10 років я бачу об’єднану громаду економічно потужною. Щоб кожна людина мала можливість працювати й отримувати за це достойну заробітну плату. І в такому разі є надія, що хоча б 80% населення не знали, що на території є селищна рада.

Полтавська ОДА

угору ↑