Один із головних пріоритетів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї

Версія для друку

Один із головних пріоритетів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін і заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко провели засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

На заході розглянули питання виконання Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Полтавській області на 2018-2026 роки, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 26.12.2018 № 1120 у частині трансформації інтернатних закладів.

Основна мета Регіонального плану – забезпечення прав дітей на проживання, догляд і виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, проведення заходів, спрямованих на створення ефективних механізмів підтримки сімей із дітьми, доступу до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.

Катерина Рижеченко підкреслила, що в нашій області 2020 рік оголошено Роком дитини. Отже, одним із головних пріоритетів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї, безпека і благополуччя кожної дитини. Катерина Рижеченко акцентувала, що в рамках реформи всі рішення щодо дитини мають прийматися з урахуванням потреб дітей, їх інтересів, дотримуючись принципу найкращих інтересів дитини.

Під час проведення засідання увагу присутніх було зосереджено на тому, що для кожного закладу інституційного догляду та виховання дітей необхідно розробити плани трансформації. Цьому має передувати комплексна оцінка закладу та оцінка потреб всіх дітей, влаштованих до них. При складанні індивідуального плану дитини, яка виховується в інтернаті, насамперед слід вирішувати питання розвитку послуг для дітей, їх сімей та реінтеграції дитини в біологічну сім’ю.

Дмитро Лунін наголосив на нагальності послідовного реформування інституційного догляду в регіоні. Зазначив, що результатом впровадження реформи деінституалізації має бути повноцінне та якісне виховання дітей у сім’ях або умовах, максимально наближених до сімейних форм виховання.

Нині в регіоні активно розвиваються прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Так, у 38 дитячих будинках сімейного типу та 129 прийомних сім’ях виховується 475 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Найбільш поширеною формою виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області залишається опіка та піклування. У сім’ях опікунів, піклувальників виховується 1486 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить понад 70% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Варто також зазначити, що в області з метою забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом із батьками/законними представниками, надання їм та їх сім’ям послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, функціонує 4 патронатні сім’ї, де наразі виховується 3 дитини. Загалом у сім’ях патронатних вихователів було надано соціально-педагогічну підтримку та забезпечено сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації 23 дітям.

Служба у справах дітей облдержадміністрації

угору ↑