Олег Пругло: «Потрібно пришвидшити роботу в напрямку поводження з твердими побутовими відходами»

Версія для друку

Олег Пругло: «Потрібно пришвидшити роботу в напрямку поводження з твердими побутовими відходами»

 

В облдержадміністрації обговорили стратегію поводження з твердими побутовими відходами на Полтавщині. Тематична нарада відбулась у т.в.о. голови облдержадміністрації Олега Пругла.

– Нині для нашого субрегіону шукаємо місця під сміттєспалювальний завод, який би міг продукувати й тепло, щоб зменшити відповідні тарифи для населення. Розглядали кілька ділянок. Ще раз проаналізуємо плюси й мінуси по кожній із них. Потрібно пришвидшити роботу в напрямку поводження з твердими побутовими відходами. Тому й проводимо робочу нараду, щоб підштовхнути відповідні процеси й впевнено рухатися далі. Уже прописані великі штрафи за порушення норм поводження з ТПВ. Тому органам місцевого самоврядування вигідніше забезпечити умови, щоб відповідна робота проводилась, а не платити великі штрафи. Ми маємо підготуватися матеріально й методично, використовувати можливості, щоб кошти пішли на діло, а не на штрафи, – зазначив Олег Пругло.

В. о. генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко розповів про спілкування з представниками NEFKO, ЄБРР, Світового банку, фахівцями японських організацій. За його словами, вони виявляють зацікавленість у співпраці, підтримці проектів для Полтавщини.

– Можемо потрапити в ці проекти, отримати зокрема й донорські кошти. Цей процес не буде швидким. Одержанню відповідного фінансування передуватиме кропітка робота. Потім проектування, будівельні роботи, – додав Олег Пругло. – На жаль, у нас такий менталітет. Ми роками викидали сміття, умовно кажучи, за паркан і навіть не думали, що його якось потрібно утилізувати. Нині інший підхід. Уже немає такого поняття як «сміттєзвалище». Тільки полігони. Останні – це інженерні споруди, до яких є відповідні вимоги. Вони захищають і ґрунти, і населення від негативного впливу сміття на екологію. Наші делегації їздили в Брно, Франкфурт, Відень, дивилися, як працюють сміттєпереробні, сміттєспалювальні заводи. Світ давно використовує відповідні технології. Заводи взагалі розташовані на території міст і фактично шкоди від них немає. Наприклад, на заводі у чеському місті Брно прийомний бункер облаштований так, що немає навіть зайвої щілини, коли машина під’їжджає й висипає сміття. Крім того, обладнані такі вентиляційні системи й очисні споруди, що запаху немає й тоді, коли сміттєвоз приїздить. У нас від сміттєбаків у дворах гірше пахне, ніж за кордоном на сміттєпереробному заводі.

Сміттєспалювальний завод, який хочуть створити в субрегіоні, має обслуговувати 500-600 тисяч осіб. До міжмуніципальної угоди увійшли Полтава, Полтавський, Новосанжарський, Машівський, Чутівський, Диканський і Решетилівський райони.

На Полтавщині 24-25 червня фахівці трьох областей навчатимуться складати плани поводження з ТПВ відповідно до нового законодавства.

угору ↑