Олег Пругло зустрівся з головою Представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Україні Горхмазом Гусейновим

Версія для друку

Олег Пругло зустрівся з головою Представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Україні Горхмазом Гусейновим

 

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зустрівся з головою Представництва Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в Україні Горхмазом Гусейновим, який із восьмого по одинадцяте липня перебуває на території Полтавщини. Мета його візиту – ознайомитися з діяльністю обласної організації Товариства Червоного Хреста України, станом реалізації в регіоні проекту «Психосоціальна підтримка родин демобілізованих військовослужбовців та ВПО».

Вчора Горхмаз Гусейнов побував у Новій Галещині Козельщинського району, де створено соціальний гуртожиток тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб, які, зокрема, мають інвалідність. Поспілкувався з людьми, подивився, в яких умовах вони мешкають. Також відвідав Диканьщину й Козельщину. Останній день його візиту припав на Полтаву.

Під час зустрічі Олег Пругло розповів гостю про співпрацю з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Зазначив, що завдяки спільній роботі є позитивні результати в допомозі населенню.

– Полтавщина – четверта за кількістю переселенців в Україні. Завдяки і зусиллям Товариства Червоного Хреста України вдалося стабілізувати ситуацію щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб. Крім того, разом із Центром зайнятості знайшли спосіб, як після припинення державного фінансування програми патронажних медсестер, залишити їх працювати в області. Нині в регіоні виконують свою роботу 13 патронажних медсестер. У нас багато напрямків співпраці, – зазначив Олег Пругло. – Товариство Червоного Хреста та Червоного Півмісяця – організація авторитетна. З її представниками легко працювати, вона має велику довіру серед населення. Готові до співробітництва з нею й надалі.

Горхмаз Гусейнов розповів, що радий побувати на Полтавщині. У нашій області він уперше, хоча вже півтора року є очільником Представництва Міжнародної Федерації в Україні. Загалом в організації працює 25 років. Він поінформував, що до її складу входять представники зі 190 країн. Нагадав, що нещодавно Товариству Червоного Хреста України виповнилося сто років.

– Я дуже радий тут бути. Мета мого візиту – поспілкуватися з людьми, які отримують допомогу від нашої організації, представниками обласного осередку й дізнатися, як можемо покращити роботу. Міжнародна Федерація співпрацює з Полтавщиною, надає допомогу полтавцям через Товариство Червоного Хреста України упродовж декількох років. Дуже сумно бачити, що нині в Україні триває війна, воєнний конфлікт. На підконтрольних Україні територіях мешкають 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. На Полтавщині нині близько 30 тисяч переселенців. І людям потрібна увага й гуманітарна підтримка. Ми вже допомагали внутрішньо переміщеним особам на Полтавщині, зокрема, продуктовими, фармацевтичними ваучерами, надавали психосоціальну підтримку. Зробимо все можливе для допомоги переселенцям і Товариству Червоного Хреста в Україні, яке працює по всій території держави, – зазначив Горхмаз Гусейнов.

За його словами, нині Товариство Червоного Хреста в Україні переживає певні складнощі. Одне із проблемних питань – припинення державою фінансування програми патронажних сестер, яка діяла 57 років.

– Міжнародна Федерація гордилася цим проектом, що реалізовувався в Україні. Раптово ми втратили 3090 патронажних медсестер. Завдяки цій програмі допомогу отримували 350 тисяч осіб. Зупинивши фінансування ініціативи, держава, на жаль, не запропонувала їй альтернативу, – додав Горхмаз Гусейнов.

Він також розповів, що у п’ятьох районах Полтавщини немає представництва Товариства Червоного Хреста України. Звернувся до обласної влади за допомогою у їх відкритті. Олег Пругло зазначив, що виділити приміщення для роботи представництва в районі – не проблема, основне – знайти людину, яка би хотіла працювати й виконувала покладені на неї обов’язки сумлінно й відповідально.

Іншим питанням, яке порушили під час зустрічі, стала підтримка обласної організації. Зокрема, ремонт складу, в якому зберігаються запаси, необхідні у разі виникнення надзвичайної ситуації. Олег Пругло додав, що це питання буде вирішено. Крім того, за словами Горхмаза Гусейнова, потрібно підтримати і внутрішньо переміщених осіб, покращити умови їхнього проживання. Цю ситуацію він планує обговорити, повернувшись до Києва, спілкуватиметься з національним комітетом організації.

– Як внутрішньо переміщених осіб, так і нашу обласну організацію турбує питання вартості комунальних послуг. Більшу частину коштів, які ми надаємо переселенцям, вони витрачають на оплату комунальних послуг, – пояснив Горхмаз Гусейнов. – Тому було би добре вирішити це питання на державному рівні. Дуже шкода, що в Україні триває військовий конфлікт. Ми зробимо все можливе, щоби підтримати українців. Сподіваємося, що ця безглузда війна завершиться.

– Щодо оплати комунальних послуг є державна підтримка, тож насамперед ми звернемося до наших соціальних працівників перевірити, чи можуть бути оформлені субсидії для внутрішньо переміщених осіб, зокрема в Новій Галещині. Якщо виявиться, що ні, будемо думати, як це питання вирішити, залучивши обласний бюджет, – пояснив Олег Пругло.

Горхмаз Гусейнов подякував керівництву Полтавщини за підтримку організації. Вручив Олегові Пруглу її найвищу нагороду – «Почесну Відзнаку» Товариства Червоного Хреста України з нагоди його 100-річчя. Після завершення зустрічі очільник Представництва Міжнародної Федерації в Україні побував у медико-соціальному центрі, ознайомився з роботою представників Товариства Червоного Хреста України в обласному центрі.

угору ↑