Олександр Буцький: «Виставка «Спортивна слава Полтавщини» – це подяка, шана і пам’ять про людей, які присвятили своє життя спорту»

Версія для друку

Олександр Буцький: «Виставка «Спортивна слава Полтавщини» – це подяка, шана і пам’ять про людей, які присвятили своє життя спорту»

 

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Спортивна слава Полтавщини». Приурочили захід до Дня фізичної культури та спорту України, який традиційно відзначають у другу суботу вересня.

Підготували експозицію науковці краєзнавчого музею спільно з представниками Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Працювали над її упорядкуванням упродовж року.

– На виставці представлено понад 250 експонатів, датованих починаючи з кінця ХІХ – початку ХХ століть і завершуючи сьогоденням. Розміщені нагороди, екіпіровка, світлини спортсменів, які гідно представляли й представляють Україну на європейських і світовій аренах, на Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, Іграх Нескорених. Виставка – це подяка, шана і пам’ять про людей, які присвятили своє життя спорту, – зазначив начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький. – Пропагуємо спорт, залучаємо до занять фізичною культурою і спортом якомога більше людей. Минулоріч в області провели 1497 змагань. Щороку будується відповідна інфраструктура. І держава, й обласна влада підтримують спортсменів. Щоб діти зацікавилися спортом, зрозуміли, до чого їм прагнути, вони мають побачити кумирів. Ця виставка розповідає саме про таких людей.

Участь в урочистостях взяли спортсмени, тренери, науковці, ветерани і шанувальники спорту.

– Походження спортивної слави краю прослідковується з діяльності Олексія Бутовського, який належить до когорти новітніх олімпійських діячів. Він наприкінці ХІХ століття був активним пропагандистом гармонійного розвитку людини засобами спорту, а також добрим другом нашого музею, науковців. Він заклав підвалини формування колекції цього закладу. Тоді ж у Полтаві було засновано природничо-історичний музей Полтавського губернського земства, де вже з’явилися перші експонати спортивної тематики. Завдяки нинішній виставці полтавці й гості міста зможуть ознайомитися зі спортивною славою Полтавщини. Деякі експонати представлені вперше, – розповів директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.

– Залучили до формування експозиції різні регіони області. Дякуємо спортсменам, тренерам, директорам спортивних шкіл, очільникам спортивних товариств, представникам Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА. Спільними зусиллями нам вдалося підготувати таку експозицію. Тут, безумовно, є на що подивитися, – додала куратор виставки, науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олеся Васецька.

Олександр Буцький запросив полтавців і гостей міста переглянути виставку «Спортивна слава Полтавщини». Працюватиме вона близько двох місяців.

угору ↑