Олексій Гончарук: До кожного інвестора в Україні буде персональний підхід та захист з боку держави

Версія для друку

Олексій Гончарук: До кожного інвестора в Україні буде персональний підхід та захист з боку держави

 

Україна сьогодні – це одна з найпривабливіших економік, ринків та країн світу, що продовжують розвиватися. На цьому сьогодні наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час виступу на Davos Ukrainian Breakfast 2020.

І це не просто слова, вони підтверджені конкретними цифрами та фактами:

– Економічне зростання України у 2019-му: від 3,6 до 4,2 % порівняно із середнім рівнем у 2,5% у світі.

– Золотовалютні резерви знаходяться на семирічному максимумі і досягли 25,3 млрд доларів США.

– Державний борг зменшився до майже 50% порівняно з 80% у 2016 році.

– Інфляція знизилася до 4,1% у 2019-му – найнижчий рівень за останні 5 років.

«Як ніколи до цього часу державна політика України орієнтована на інвестора та захист його інтересів. Ми пропонуємо кожному, хто інвестує в Україну, персональний підхід», – зазначив Олексій Гончарук.

За словами Глави Уряду, по-перше, кожен великий інвестор, що вкладе понад 100 мільйонів доларів в Україну, отримає прямі гарантії від Уряду. По-друге, ми надамо особливі умови для тих інвесторів, які беруть участь у приватизації. По-третє, ми створимо спеціальний міжнародний арбітраж – він стане в нагоді для вирішення менших інвестиційних вимог (близько $10 млн і нижче), які в іншому випадку були б надмірно дорогими для того, щоб бути переданими до арбітражу.

«Ми ухвалимо спецзакон, який надасть Уряду мандат на вирішення питань, що турбують інвесторів – від податкових пільг до земельних питань та інфраструктури. Якщо інвестор купує підприємство вартістю від 10 мільйонів доларів, то отримає «податкові канікули» – звільнення від податку на прибуток на період до 5-ти років. Додайте сюди повернення інвестицій у модернізацію за 2-5 років – і це дуже приваблива пропозиція», – наголосив Олексій Гончарук.

Урядовий портал

угору ↑