Олексій Гончарук пояснив, чому українці отримали дві платіжки за тепло у січні

Версія для друку

Олексій Гончарук пояснив, чому українці отримали дві платіжки за тепло у січні

 

Цієї зими Уряд спільно з представниками місцевої влади знизив суму в платіжках за тепло до 30% для користувачів індивідуального опалення порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це – перший опалювальний сезон за багато років, коли тарифи не зростають, а зменшуються.

«Але за січень люди отримали дві платіжки – за газ і транспортування.  Якщо ви складете цифри обох платіжок, то побачите – в січні цього року сума в обох платіжках менша, ніж у тій єдиній платіжці, яка була у січні минулого року», – сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

Він пояснив, що раніше ціна за транспортування була включена в платіжку і просто входила в загальний тариф. Тепер рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), їх розділили. Тому що компанії, які постачають і транспортують газ, – різні, отже і платіжки дві.

«Для чого ми це зробили? Для того, щоб не було монополії і з’явився цивілізований ринок енергоносіїв, тому що постачальники конкуруватимуть між собою та пропонуватимуть газ дешевше. А кожна людина зможе сама обирати кращі умови», – наголосив Прем’єр-міністр. 

Олексій Гончарук додав, що Уряд продовжує працювати над тим, щоб платіжка для українських сімей і надалі була меншою. У цьому сезоні загальна сума за цей опалювальний сезон вже менша до 30%, ніж у 2019 році. 

Урядовий портал

угору ↑