Олексій Корчміт: «Полтавщина з енергоефективності посідає золоту середину»

Версія для друку

Олексій Корчміт: «Полтавщина з енергоефективності посідає золоту середину»

 

Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла відбувся семінар з впровадження енергосервісу в житловому секторі. У заході взяли участь: радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, голови ОСББ/ЖБК міста Полтави та області, представники профільних асоціацій, громадських організацій, бізнесу.

Під час семінару представники Агентства Держенергоефективності та  Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні представили ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності ОСББ. Обговорювали питання про «теплі» кредити.

«Обговорили впровадження енергоефективних заходів  та розповіли про перспективи розвитку цього механізму надалі. Інший аспект семінару – інноваційний. Цей механізм не потребує кредитів, він залучає приватного інвестора до впровадження енергоефективних заходів – це енергосервіс. Приватний інвестор входить до ОСББ/ЖБК, впроваджує енергоефективні заходи в ОСББ і ЖБК, відповідно відбувається зниження сплат за опалення, за рахунок чого сплачується повернення інвестиції інвестору протягом 5 років», - розповів  радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт. Він зазначив, що Урядова програма успішно триває протягом 4 років. Майже 500 тис. сімей в Україні скористались цією програмою. Жодній сім'ї не було відмовлено у відшкодуванні. На сьогодні ця програма і надалі буде діяти переважно для індивідуальних будинків. Але поки не запровадиться відшкодування з фонду енергоефективності, програма з «теплих» кредитів буде так само відшкодовувати ОСББ і ЖБК.

Енергосервіс – це інноваційний механізм, який запроваджений в Європі. Був поширений лише минулого року в Києві. Слід зазначити, що за опалювальний період 2018 року доведено економію споживання теплової енергії на рівні  21,7%.

Полтавщина з енергоефективності посідає золоту середину. В області є перспектива очолити перелік лідерів.

«На Полтавщині працюють ЕСКО-проекти, але, на жаль, не в ОСББ. Але це дієвий механізм. Не вкладаючи своїх фінансів у проект можна покращити як стан будівель, так і їх енергоефективність. У нас є і державна програма, яка передбачає «теплі» кредити, так і обласна, де відшкодовується 10% від вартості кредиту тим, хто бере кредит, включно й ОСББ.  Якщо комплексно підійти до енергоефективного утеплення будинку, то тариф зменшиться на 40%», - зазначив Олег Пругло.

 

угору ↑