Олена Харченко: «Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах»

Версія для друку

Олена Харченко: «Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах»

 

У Полтавському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся «круглий стіл» «Впровадження реформи освіти. Регіональні особливості. Дорожня карта». Модератором заходу була директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

– Полтавщина обрана однією з областей, де впроваджуватиметься міжнародний проект реформи децентралізації в освіті. Це дуже важливо для нас. Крім Полтавщини до проекту залучені Запорізька, Івано-Франківська й Житомирська області, – поінформувала Олена Харченко. – Нині дуже важливо створити в кожній школі новий освітній простір, нове освітнє середовище. Основне завдання, яке стоїть перед нами, освітянами, – забезпечити якісні освітні послуги для дітей, які навчаються в міських і сільських школах.

Участь у «круглому столі» взяли голови об’єднаних територіальних громад області, представники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського. Приїхали поділитися досвідом із колегами директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова, начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради об’єднаної громади Володимир Колісник. У Хмельницькій і Запорізькій областях проект стартував раніше.

Експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», в межах якого й реалізується ініціатива реформи децентралізації в освіті, Айдер Сеїтосманов розповів про напрацювання для підтримки громад у створенні ефективного управління освітою.

– Галузь освіти – найбільш чутлива, бо зачіпає інтереси учнів, батьків, вчителів. У кожній громаді до 35 відсотків населення залучене до питань освіти. Розраховуємо, що принаймні вісім областей, серед яких і Полтавська, створять активну консультативно-тренінгову мережу. Офіси U-LEAD допомагатимуть їм в інституційному, організаційному розвитку. Й таким чином не треба буде їздити до Києва й шукати відповіді на запитання, які виникають у зв’язку з реформою, – розповів Айдер Сеїтосманов.

– Маємо на меті створити методично-консультаційні центри для підтримки об’єднаних територіальних громад. Полтавщина – одна з провідних областей України, де процес децентралізації йде високими темпами. Нині кожна громада й працівники освіти в кожній громаді потребують особливої уваги. Тому сьогодні й говоримо за «круглим столом» про створення сучасних методично-консультаційних центрів саме в ОТГ. Спікерами цих центрів стануть голови об’єднаних територіальних громад, профільні заступники, керівники органів управління освітою, директори шкіл, педагогічні працівники, залучаємо, звісно, й фахівців обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. За мету ставимо підвищення якості надання освітніх послуг, – додала Олена Харченко. – Методично-консультаційні центри надаватимуть консультації в громадах, зокрема директорам, викладачам, яким чином розробити плани, навчальні програми (бо нині школи мають автономію), організувати навчально-виховний процес, створити сучасне освітнє середовище, у разі потреби як оптимізувати навчальні заклади й створити опорні. Звісно, участь у будь-якому проекті – це певний ризик, але, з іншого боку, це, звичайно, й перевага, бо маємо відпрацювати якнайкраще на прикладі своєї області й отримати відповідний результат. Сподіваємося, що надалі матимемо можливість разом із педагогічними працівниками ділитися своїм досвідом з іншими областями, але перш за все маємо втілити реформу на місцях й отримати результат.

угору ↑