Основою аграрного сектору в Україні має бути переробка, — Денис Шмигаль

Версія для друку

Основою аграрного сектору в Україні має бути переробка, — Денис Шмигаль

 

У межах робочої поїздки до Полтавської області Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ознайомився з діяльністю приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми «Урожай».

Окрім Глави Уряду, були також присутні Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко та голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

Прем’єр-міністр відзначив орієнтованість підприємства на вирощування української селекції та заявив, що вона має гарні перспективи: «Продукція українських виробників дуже якісна, і цей напрямок варто розвивати».

Як підкреслив Прем’єр-міністр, під час бюджетного процесу державі вдалося зберегти 4 млрд грн на підтримку аграріїв. І цього року Уряд має низку пріоритетів.

«Перше, це здешевлення кредитів для АПК. По-друге, компенсація вартості за сільгосптехніку вітчизняного виробництва. Це дуже успішна програма, по якій вже вибрано 670 млн грн. А також підтримка переробки», — сказав Денис Шмигаль.

Основою майбутнього аграрного сектору в Україні, за словами очільника Уряду, має бути переробка. Цьогоріч на державну підтримку переробки сільськогосподарської продукції передбачено 1 млрд грн.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважв, що   Полтавщина завжди тримає високі показники в аграрному секторі. Цьогоріч  арграрії намолотили майже півтора мільйона тонн зерна, і це більше ніж минулого року.

«Для нас важливо чути фермерів. Тому сьогодні разом із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем побували на агрофірмі «Урожай». Завдання влади всіх рівнів – підставити аграріям плече, створити умови для розвитку, захистити від рейдерства. Зі свого боку Полтавська обласна державна адміністрація не залишає фермерів без уваги: ми продовжимо обласну програму підтримки аграрного комплексу. Найголовніше – ми врахуємо побажання фермерів, і разом з депутатами обласної ради доповнимо програму й збільшимо фінансування», – сказав Олег Синєгубов.

Прем’єр-міністр також додав, що Уряд буде працювати над програмами з підтримки малих та середніх українських сільгоспвиробників.

«Міністерству економіки вже поставлене завдання переглянути програми державної підтримки на 2021 рік та розробити механізм страхування аграріїв, який надасть певні гарантії та впевненість. Рішення наразі опрацьовуються, щоб наступного року ми мали ефективний механізм захисту представників галузі», — заявив Прем’єр-міністр.

За матеріалами урядового порталу.

 

 

 

 

 

угору ↑