Особливості проходження стратегічної екологічної оцінки в межах містобудівної документації обговорили на круглому столі

Версія для друку

Особливості проходження стратегічної екологічної оцінки в межах містобудівної документації обговорили на круглому столі

 

В облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Проходження стратегічної екологічної оцінки в рамках містобудівної документації» під головуванням заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександра Ткаченка.

Участь у заході взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, розробники містобудівної документації, науковці та журналісти.

Обговоривши тонкощі застосування Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» на практифці, учасники звертали увагу на необхідність внесення змін до зазначеного Закону. Із такою колегіальною пропозицією було вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України.

Спеціалісти вбачають необхідність у зміні процедури проходження стратегічної екологічної оцінки (СЕО). Спочатку, зазначають, потрібно проводити СЕО території, а вже потім розробляти містобудівний документ. Наразі ж ситуація обернено пропорційна – оцінюванню підлягає вже готовий документ (детальний чи генеральний план). При такому підході вже наявні місцеві екологічні проблеми залишаються поза увагою розробників документації. Зокрема, не враховуються аналітичні дані щодо наявності на проектованій території безгосподарських артезіанських свердловин та складів непридатних хімічних засобів захисту рослин; вкритих лісом ділянок, не переданих в користування; щодо якості води в колодязях та поверхневих водних об’єктах; встановлення меж прибережних захисних смуг тощо. Як наслідок – не розробляються проектні рішення або рекомендації щодо вирішення вказаних проблемних питань.

Довідково. Із 12 жовтня 2018 року в Україні діє Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (далі – Закон). Дія Закону поширюється на всі сфери економіки, зокрема, як на багаторічні стратегії розвитку країни, програми економічного і соціального розвитку на довгостроковий період, так і на майбутні державні, місцеві чи галузеві програми, генплани міст та містобудівну документацію.

За змістовним значенням СЕО – це систематичний процес виявлення ймовірних екологічних наслідків пропонованих стратегій, планів та програм, їх урахування під час ухвалення та впровадження цих документів.

Департамент екології та природних

ресурсів облдержадміністрації

угору ↑