Особливості впровадження медичної реформи в області й здобутки Гадяцького району в цій сфері обговорили на виїзному засіданні колегії ОДА

У Гадячі відбулося виїзне розширене засідання колегії Полтавської облдержадміністрації «Міжсекторальний підхід у системному впровадженні структурних перетворень у галузі охорони здоров’я області». На ньому розглянули питання щодо основних напрямків реформування цієї сфери.

Крім того, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, народний депутат України Андрій Река, очільники райдержадміністрацій, райрад області ознайомилися з особливостями функціонування програми «Електронний пацієнт», яка запроваджена в Гадяцькому районі. Відвідали амбулаторію сімейної медицини у селі Сари. У центральній районній лікарні ознайомилися з роботою поліклінічного відділення, кабінету цифрового рентгену, ходом виконання ремонтних робіт неврологічного відділення. Потім Валерій Головко відвідав Гадяцький відділ поліції ГУНП в Полтавській області й побачив, як у регіоні функціонує система відеоспостереження «Безпечний район».

Близько двох годин тривало розширене засідання колегії облдержадміністрації. Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак поінформував про міжсекторальний підхід у системному впровадженні структурних перетворень у галузі охорони здоров’я краю. Окреслив перспективи й виклики у цій справі. Голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко розповів про напрацювання й здобутки району в розвитку системи «Електронний пацієнт».

Виступ директора Державного закладу «Центр медичної статистики МОЗ України» Сергія Дяченка стосувався ролі сучасних інформаційних технологій у впровадженні нових моделей фінансування системи охорони здоров’я. Спікер наголосив на трьох важливих завданнях для закладів охорони здоров’я – навчитися якісно формувати бази даних пролікованих хворих (форма 066/о), навчитись використовувати результати аналізу витрат лікарень, а також активно займатися питанням підвищення рівня інформатизації закладу і зміцнення комп’ютерних знань персоналу.

Про новітні методи і перспективи підготовки сучасного лікаря під час структурних перетворень у галузі охорони здоров’я говорив під час колегії заслужений діяч науки і техніки України, проректор із наукової роботи ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», доктор медичних наук, професор Ігор Кайдашев.

– Сьогодні ми спостерігали практичне впровадження реформи надання медичних послуг. Побачили на прикладі Гадяцького району, як повинна працювати телемедицина. Система «Електронний пацієнт» функціонує в регіоні досконало. Один із факторів, що забезпечує її роботу, як у сільських амбулаторіях, так і в районній лікарні, – доступ до мережі інтернет по всьому району. Тому першочергове завдання, яке отримали керівники райдержадмінстрацій, сільські й міські голови – створити базу для надання медичних послуг. Потрібно забезпечити стовідсоткову, по всій території області, мережу швидкісного інтернету, – зазначив після завершення засідання колегії облдержадміністрації Валерій Головко. – Дякую керівникам райдержадміністрації та райради Гадяцького району, міському голові Гадяча, депутатам району, сільським головам, бо без бюджетної участі в реалізації покриття інтернетом, створення сучасних ФАПів і амбулаторій, мотивації залучення лікарів-фахівців неможливо надати якісно медичні послуги, яких потребують люди. На прикладі Гадяцького району бачимо, що все вдалося. Коли формуватимуться бюджети на наступний рік, пріоритетом буде виділення коштів з бюджетів різних рівнів на створення умов надання якісних медичних послуг і реалізацію медичної реформи загалом.