Пам’ятний знак «Захисникам незалежності України»

18.08.2016 відбулося чергове, ІІ засідання «круглого столу» щодо намірів вшанування подвигу українських вояків зі спорудженням пам’ятного комплексу в обласному центрі. З метою реалізації ініціативи громадськості і постанови Верховної Ради України від 13.01.2015 № 97-VІІІ «Про увіковічення пам’яті Героїв України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України» започаткована робота «круглих столів». До їх участі залучено громадські організації, що об’єднують учасників, ветеранів бойових дій у зоні антитерористичної операції на сході України, Спілку ветеранів Збройних Сил України Полтавської області, та «Членів сімей загиблих військовослужбовців Полтавської області у зоні АТО», а також фахівців у сфері архітектури, скульптури, образотворчого мистецтва.

На ІІ засіданні обговорювалася концепція та ідеологічна складова конкурсного завдання на проектування і спорудження пам’ятного комплексу, який пропонується утворити на місці колишньої площі Леніна.

Після тривалих дебатів прийшли до спільної думки:

• Погодитися з намірами спорудження в обласному центрі монументального комплексу на території скверу, окресленого вулицями Небесної сотні, Гагаріна, Стрітенською.
  • За спільною згодою затвердити назву монументального комплексу: «Захисникам незалежності України».
  • Погодитися з тим, що будівництво культової споруди на території скверу є небажаним, а авторам конкурсних проектів треба утриматися від церковної символіки.
  • Прописати окремим розділом вимоги до символіки та геральдики монументальної споруди.
  • Погодити тему наступного засідання «круглого столу»:
    • Про вид конкурсу (відкритий, закритий, замовний)
    • Про замовників та організаторів конкурсу і їх завдання.
    • Про участь органів місцевого самоврядування (міської влади) у проведенні відкритого конкурсу.

Наступне засідання відбудеться 01.09.2016 о 16:00 годині у кімнаті 333 облдержадміністрації.

Приміщення забезпечене засобами доступності для осіб з інвалідністю повної мірі.

Запрошуються усі, хто бажає.

«Круглий стіл» працює на громадських засадах.