Павло Розенко: Закликаємо міжнародну спільноту здійснювати консолідовані заходи щодо захисту прав і свобод кримськотатарського народу та гідно вшанувати роковини його трагедії

Версія для друку

Павло Розенко: Закликаємо міжнародну спільноту здійснювати консолідовані заходи щодо захисту прав і свобод кримськотатарського народу та гідно вшанувати роковини його трагедії

 

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами депортації кримських татар та інших народів Криму.

«18 травня – один із найтрагічніших днів в історії нашої країни. 75 років тому на підставі постанови Держкомітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року у період з 18 по 20 травня з території Кримського півострова було депортовано близько 200 тисяч кримських татар. У ці дні Україна вшановує жертв депортації, серед яких більшість – це люди похилого віку, жінки і діти», - сказав Павло Розенко у ході засідання.

«Після анексії Кримського півострова у 2014 році Російська Федерація продовжила політику СРСР щодо кримських татар. Систему національних представницьких органів корінного народу Криму було оголошено «екстремістською організацією», ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними надуманими приводами окупаційна «влада» півострова переслідує, здійснює масові незаконні обшуки помешкань та затримання представників кримськотатарського народу», - наголосив він.

«У дні вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу ми закликаємо міжнародну спільноту здійснювати консолідовані заходи щодо захисту прав і свобод громадян України, які проживають на окупованій території, зокрема прав і свобод кримськотатарського народу, та гідно вшанувати роковини його трагедії», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

У ході засідання члени Оргкомітету розглянули та узгодили виконання плану заходів із відзначення 75-х роковин трагедії.

Так, зокрема, відповідно до плану заходів, 17 травня у виставковому центрі «ArtHall D122 відбудеться прем’єрний показ повнометражного документального фільму «1944», 18 травня у Національному комплексі «Експоцентр України» відкриється мистецький проект «Вкрадений Крим. Історія депортації». Також у цей день відбудеться Вечір-реквієм та жалобний мітинг пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Планується і низка міжнародних заходів. Так, зокрема, у канадському Едмонтоні на будівлі міського муніципалітету буде піднятий прапор кримськотатарського народу та відбудеться показ документальної стрічки Ахтема Сеїтаблаєва «Її серце».

За матеріалами Єдиного веб-порталу

органів виконавчої влади України

Урядовий портал

угору ↑