Пенсіонери Полтавщини зможуть оформити пенсію в режимі «онлайн»

Версія для друку

Пенсіонери Полтавщини зможуть оформити пенсію в режимі «онлайн»

 

Пенсійний фонд України запустив новий сервіс системи надання послуг в електронній формі – призначення пенсії в «один дотик».

Як скористатися послугою в «один дотик» розповів на прес-конференції в.о. начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко.

Щоб оформити послугу в «один дотик» потрібно один раз прийти у пенсійне відділення, щоб забрати посвідчення.

«Пенсіонер через свій особистий кабінет повинен заповнити відповідні дані, прикріпити скан-копій документів, що подаються і в електронному вигляді відправити звернення. Щоб скористатися послугою потрібно мати власний цифровий підпис. Після того, як заява буде відправлена, її розглянуть фахівці. Потім пенсіонер отримає повідомлення проте, що пенсія призначена чи перерахована», – розповів Володимир Носенко.

Аби оформити пенсію не виходячи з дому необхідно зайти на портал електронних послуг сайту Пенсійного фонду. Далі зайти в особистий кабінет за допомогою електронного цифрового підпису. 

У розділі заява на призначення пенсії потрібно  звантажити пакет необхідних документів у сканованому вигляді. Далі – заповнити всі поля, зазначені у заяві, та прикріпити  документи в електронному вигляді.

Все це надіслати до підсистеми звернень. Розглядають заяву 10 днів. Результат про призначення пенсій прийде у вигляді смс чи електронною поштою.

За словами Володимира Носенко в області нову систему вже випробували, тобто оформили кілька конкретних заяв.

Нині 40 тисяч жителів Полтавщини є користувачами послуг Пенсійного фонду, які можна отримати через веб-портал. Це 10% від загальної кількості пенсіонерів. За останні два роки кількість онлайн-користувачів зросла в 5 разів.
Загалом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює вже ціла низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб і страхувальників.

 

угору ↑