Підприємство «Гадячсир» погасить заборгованість перед працівниками

Версія для друку

Підприємство «Гадячсир» погасить заборгованість перед працівниками

 

Компанія «Гадячсир» та дочірні організації не виплачували заробітну плату робітникам та множили борги. Гадяцька РДА підписала з ними меморандум. У ньому чітко прописаний механізм погашення заборгованості перед людьми. Ситуація на контролі в голови Полтавської ОДА — у ній розбираються правоохоронці. Крім них, він звернувся до інспекції з питань праці та податкової.

Скарги на підприємство та велика заборгованість — як все почалося?

До Гадяцької РДА звернулося більше 160 працівників ТОВ «Гадячсир» та дочірніх компаній зі скаргами на заборгованість заробітної плати. Раніше це питання вже вирішувалося, проте зараз ситуація повторилася. У результаті, люди стали перекривати дороги та протестувати.

— Люди — найцінніший ресурс на підприємствах. Поводитись з ними, як «Гадячсир», не сплачуючи заробітну плату — собі дорожче. Мало того, що так нашкодиш виробництву, це ще й злочин. Вихід тільки один — люди мають отримати чесно зароблені гроші. У цьому процесі все має бути максимально прозоро. Ніяких конвертів, і ніяких годувань так званими «завтраками» — ними люди вже ситі. Все офіційно і тільки конкретика, конкретика і ще раз конкретика, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Укладання меморандуму — вирішення проблеми

Гадяцька РДА підписала меморандум із представниками підприємств-боржників. Він передбачає чіткий алгоритм ліквідації заборгованості.

— Я дав дорученням правоохоронцям розібратися в ситуації. Крім них, звернувся до інспекції з питань праці та податкової. На місці проблему вирішує Гадяцька РДА. Перші гроші вже пішли до людей. Задача — домогтися повної виплати боргів. І я проконтролюю її виконання на кожному етапі, — наголосив Валерій Головко.

Отже, починаючи з учора, в десятиденний термін підприємства-боржники перераховують людям 30% місячної заробітної плати. Далі «сирзавод» та його дочірні підприємства зобов’язуються щомісяця, крім виплати заробітної плати, перераховувати людям попередню заборгованість в розмірі місячної заробітної плати. Звільнені працівники також отримають зароблене за формулою «1 місяць — виплата однієї заборгованої місячної зарплати».

— Ми активно взялися за вирішення проблеми. У стінах Гадяцької РДА наші юристи допомагають людям готувати позови до суду. Також днями підписали меморандум про співпрацю з «Гадячсиром» і дочірніми компаніями. У ньому чітко прописаний алгоритм виплати заробітної плати підприємствами-боржниками. Позиція принципова — повна виплата боргів! Переконаний, справедливість запанує! — підсумував голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

Прес-служба Полтавської ОДА

 

угору ↑

25.02.2019