Піклування про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – пріоритетне завдання громади

Версія для друку

Піклування про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – пріоритетне завдання громади

 

В Полтавській області проживає 416 тис. пенсіонерів, із них близько 23 тис. громадян одержують соціальні послуги на дому.

Для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг функціонує 3 будинки-інтернати загального типу та Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці. Станом на 01.06.2019 року в них перебувають 557 осіб.

До інтернату (пансіонату) на повне державне утримання приймаються громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом. За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть приймати особи, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.

Останнім часом збільшилася чисельність звернень до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо влаштування до будинків-інтернатів (пансіонату) системи соціального захисту населення області від громадян, які мають дітей працездатного віку.

Нині актуальне питання забезпечення послугою «Стаціонарного догляду» громадян похилого віку та осіб з інвалідністю безпосередньо в громаді, як це передбачає Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.

В області уже діють 12 стаціонарних відділень для тимчасового або постійного проживання людей похилого віку та осіб з інвалідністю при територіальних центрах соціального обслуговування. Із них 3 відділення функціонують у Шишацькій, Пришибській, Семенівській об’єднаних територіальних громадах. Там проживають 212 осіб.

Створення стаціонарних відділень безпосередньо в громаді є проявом гуманного підходу до громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, забезпечення можливості проживання таких осіб у громаді, запобігання психологічного травмування  та переселення їх до будинків-інтернатів.

Досвід названих громад заслуговує на поширення та застосування в об’єднаних територіальних громадах в умовах децентралізації влади.

Департамент соціального захисту

населення облдержадміністрації

угору ↑