Питання підвищення цін — на контролі громадськості

Питання підвищення цін — на контролі громадськості

7 липня у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулося розширене засідання Секретаріату Громадської ради при облдержадміністрації, яке провів голова Громадської ради Володимир Голуб.

Розглянуто ситуацію щодо зростання цін на продукти харчування, ліки, комунальні тарифи тощо. Про принципи ціноутворення у відповідних галузях представників громадськості та ЗМІ поінформували директор Департаменту охорони здоров’я ОДА В.Лисак, заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Т.Семенова, завідувач сектору Державної інспекції України з контролю за цінами у Полтавській області І.Максимішина, заступник начальника управління-начальник відділу цінової політики управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА Л.Антонець.

Зазначено, що негативну цінову ситуацію спричиняє здебільшого коливання валютного курсу, адже у ціні продукції та послуг питома вага енергоносіїв, які закуповуються за валюту, є найбільшою. Громадські діячі констатували також недостатню роботу державних органів щодо прогнозування ситуації та розвитку галузей на найближчу перспективу та впливу на неї у разі появи певних економічних ризиків. Голова Громадської ради при ОДА В.Голуб запропонував присутнім представникам структурних підрозділів виконавчих органів виконавчої влади підготувати пропозиції щодо покращення ситуації з метою залучення до цього процесу громадськості.