Питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дитини обговорювали на триденному семінарі служб у справах дітей області

Версія для друку

Питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дитини обговорювали на триденному семінарі служб у справах дітей області

 

Із 7 по 9 жовтня 2019 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація державної політики у сфері соціального захисту дітей».

Організували його для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських та районних у містах рад, об’єднаних територіальних громад.

На семінарі, зокрема, фахівці служби у справах дітей облдержадміністрації підсумували результати діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей у світлі внесених змін до законодавства України. Проаналізовано роботу служб у справах дітей щодо охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами влаштування, впровадження в області патронатного виховання. Обговорили й особливості захисту прав дитини при здійсненні виконавчого провадження та визначення місця проживання дитини. До відома слухачів довели нові нормативно-правові акти та надали відповідні методичні рекомендації щодо оформлення посадовими особами органів опіки та піклування матеріалів про адміністративні правопорушення.

Також начальники служб у справах дітей зосередили увагу на формуванні державної політики захисту прав дітей в умовах децентралізації та деінституалізації. Роз’яснили на семінарі й особливості проведення дослідження у Кременчуцькому обласному спеціалізованому будинку дитини в межах реалізації в області програми «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Грантова програма реалізується відповідно до Меморандуму про співпрацю, підписаного з Благодійною організацією «Надія і житло для дітей», за технічної підтримки проєкту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою Уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Після завершення навчання та проходження вихідного анкетування слухачі семінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Служба у справах дітей облдержадміністрації

 

угору ↑