Подаруйте дітям сонце!

Версія для друку

Подаруйте дітям сонце!

 

30 вересня Україна відзначає День усиновлення.

Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це надзвичайно тепле свято для всієї української громади і, насамперед, для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною. Міцна та дружня українська сім'я, у якій лунає дитячий сміх, є запорукою сильної та успішної держави. Тому питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повноцінного і гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в атмосфері щастя, любові і розуміння. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які найгостріше відчувають потребу в сімейному оточенні.

В Полтавській області 1529 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку, піклування. У прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу виховуються 520 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

В той же час, пріоритетною формою влаштування дитини є усиновлення, тобто прийняття дитини у свою сім’ю на правах дочки або сина. На регіональному обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває понад 500 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року. Також усиновлювач має бути старшим за дитину, яку він бажає усиновити, не менш як на 15 років. Усиновлювачами можуть бути як подружжя, так і особи, які не перебувають у шлюбі, за умови, що вони є громадянами України.

Відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905 (зі змінами) громадяни України, які виявили бажання усиновити дитину, повинні звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви додаються такі документи:

1)   копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами Державної фіскальної служби;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров'я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів: перевіряє документи на відповідність вимогам законодавства; проводить бесіду із заявниками, обстежує житлово-побутові умови заявників та готує відповідний висновок і в разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік.

До того ж, кандидати в усиновлювачі можуть за бажанням пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Таке навчання проводять фахівці Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини. А якщо дитині, яка усиновлена, ще не виповнилося трьох років, то один із батьків має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Не бійтеся зігріти дітей, які цього потребують, своєю любов'ю, подарувати їм чарівний світ дитинства, посіяти у їхніх маленьких серцях віру в життя, адже винагородою буде тепла та щира посмішка дитини, її дзвінкий сміх та невичерпна радість батьківства. Усиновити дитину означає подарувати їй сонце!

Отже, що потрібно для усиновлення дитини? Які документи необхідні? Куди звертатися? Скільки за часом займає процедура усиновлення? Відповіді на ці та інші запитання можна отримати, звернувшись безпосередньо до служби у справах дітей за місцем свого проживання або до служби у справах дітей облдержадміністрації  за телефоном: 50-27-27.

 

 

 

 

угору ↑