Поетичні читання двома мовами відбулися в музеї історії Полтавської битви

Версія для друку

Поетичні читання двома мовами відбулися в музеї історії Полтавської битви

 

Під час поетичного фестивалю Meridian Poltava у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» поети зі Швеції та України читали свої вірші.

Літературний критик зі Швеції Анн Лінґебрандт приїхала до України вперше. В Полтаві відвідала кілька місць. Загалом про місто має позитивні враження. 

«Я отримала запрошення від організаторів фестивалю. Вперше приїхала не тільки до Полтави, а й в Україну. Мені цікаво побачити ваше місто та познайомитися з творчістю українських митців. Сама поезію не пишу, а пишу про неї, тобто рецензії на поетичні твори. Почувши українські вірші, хочу відзначити, що ваша поезія досить відкрита і щира. Мені сподобалася Полтава, особливо її будівлі»,– сказала Анн Лінґебрандт.

Письменник Ларш Марк поки що не писав творів про Полтаву та Полтавську битву. Каже, екскурсія в музеї надихнула його написати щось на цю тематику

Свої вірші прочитали класик шведської поезії Ґуннар Гардінґ, поет зі Швеції Лассе Сьодерберґ та українська поетеса Катерина Калитко. Послухати поезію прийшли гості та учасники фестивалю. 

У межах фестивалю у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського Ігор Померанцев презентує книгу "Вы меня слышите?". Модерує захід Олександр Бойченко.

А про сучасну поезію говорив на творчому вечорі у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя Іван Малкович. Юрій Іздрик продовжив вечір поезії у театрі. Розповів, що це перша серйозна його презентація в Полтаві. У нашому місті був близько 15 років тому. Поділився спогадами й враженнями від нишньої Полтави. Прочитав вірші зі своїх найновіших двох книг.

На завершення свята на Театральній площі відбувся камерний концерт-присвята Вікторії Польової "Готланд. Послання острову".

Нагадаємо, з 7 по 9 червня в обласному центрі відбувається Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava.

 
угору ↑