Польські експерти поділилися досвідом проведення реформи

Польські експерти поділилися досвідом проведення реформи

У рамках проекту «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові вирішення в Україні» 22 вересня на базі Кременчуцької районної державної адміністрації було проведено  семінар для керівників об’єднаних територіальних громад Кременчуцького та Глобинського районів.

Біля тридцяти представників місцевого самоврядування та громадськості мали нагоду поспілкуватися із польськими колегами.
Проект реалізовано завдяки програмі польського співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Темою навчання було обрано: «Польський досвід та український шлях до децентралізації – питання та відповіді». Запитань і справді було чимало, адже для України це перший досвід реалізації місцевого самоврядування в форматі об’єднаних громад. Як буде працювати галузь освіти, як краще організувати роботу сфери охорони здоров’я, що допомогло полякам достатньо швидко зорганізуватися і отримати прекрасні результати від децентралізації – ці та багато інших питань учасників семінару адресували тренерам і отримали не тільки інформацію про теоретичні засади польського шляху реформування, а й приклади практичного вирішення.
Реформування – це процес, який вимагає змін, а це завжди  пов’язано із часом і готовністю суспільства сприйняти ці зміни. Саме так експерти  та працівники польських органів місцевого самоврядування налаштовували своїх українських колег, наголошуючи на необхідності постійного діалогу із громадськістю, виваженості і продуманості кожного рішення самоврядних органів.
У семінарі також взяли участь в.о. голови Кременчуцької районної державної адміністрації Олександр Тютюнник, керівники відділів райдержадміністрації, установ та організацій Кременчуцького району.
Захід відбувався за сприяння обласної державної адміністрації, департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації та організаційного забезпечення Офісу реформ.