Полтавці долучилися до акції «Бібліотеки повні людей»

Версія для друку

Полтавці долучилися до акції «Бібліотеки повні людей»

 

Проведи день у бібліотеці. Прийди до закладу, побудь там, поспілкуйся з друзями та однодумцями, а потім поділися всім цим у соціальних мережах. Таку інформаційно-просвітницьку акцію «Бібліотеки повні людей» до Всеукраїнського дня бібліотек запропонували Український інститут книги та Українська бібліотечна асоціація. Долучилася до ініціативи й Полтава.

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського зранку людно.

Як розповіла директор бібліотеки Тетяна Зеленська, сьогодні сюди запросили користувачів. Облаштували кілька локацій та організували чимало заходів: презентації книг, фотовиставки, театралізовані дійства, виставки прикрас із бісеру, артлекції, тощо.

Серед фішок «Полтавська шерлокіана». Відвідувачам презентували український ретро-детектив про Полтаву. На одній з локацій вчили, як дати книзі «друге життя». А поряд облаштували фотозону, всі охочі робили світлини в ретрокапелюшках. У програмі передбачили  й перегляд американського фільму про роль бібліотек у житті безхатьків.

«Нині часто порушують це питання. Аби врятуватися від холодів, безхатьки йдуть до бібліотек. Не всі читають, але посидіти в комфорті та теплі може кожен. Ми налагоджуємо співпрацю з соціальними службами, і спільно допомагатимемо безхатькам», – розповіла Тетяна Зеленська.

Вона також додала, що нині бібліотека – це потужний інформаційний центр. Місце, де людина може здобути формальну освіту.

«Нині багато людей залишаються без роботи, і щоб опанувати нову професію, у бібліотеці можна пройти онлайн курси. Також можна самостійно пройти навчання. У бібліотеці вільний доступ до інтернету. Працює безкоштовний Wi-Fi. А ще бібліотека – місце спілкування громади. Тут постійно проводять зустрічі з видатними полтавцями, організовують виставки декоративно-прикладного мистецтва, живопису, фото, вишивки, тощо», – розповіла Тетяна Зеленська.

Активним учасником акції став і Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

«Ми долучаємося до різних ініціатив, пов’язаних із книгою. Один із напрямків роботи Департаменту – видавнича справа. У нас є кілька проєктів. Зокрема, коштом бюджету Полтавщини випускають соціально значущі видання. Щороку проводимо конкурс «Краща книга Полтавщини». Беремо участь у різних виставках. Нещодавно повернулися з наймасштабнішої книжкової події року – Форуму видавців у Львові. Наш регіон представили 9 місцевих видавництв», – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Усі, хто взяв участь у акції, не забудьте викласти фото у соціальні мережі, використовуючи хештег #деньубібліотеці.

Нагадаємо, 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

 

угору ↑