Полтавців запрошують до участі в конкурсі «Малі міста – великі враження»

Версія для друку

Полтавців запрошують до участі в конкурсі «Малі міста – великі враження»

 

В Україні стартував конкурс «Малі міста – великі враження», на реалізацію якого у 2019 році виділено 50 млн грн. Долучитися до ініціативи можуть і полтавці.

Про умови конкурсу під час інформаційного дня Міністерства культури України розповіла громадськості, керівникам творчих спілок та організацій представниця «Регіонального представництва українського центру культурних досліджень» Ірина Каць.

«За ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, цього року з державного бюджету виділено 50 мільйонів гривень на реалізацію культурних проектів у населених пунктах до 50 тисяч жителів. Орієнтовно буде підтримано 100 проектів. В Україні багато креативних людей, і вони заслуговують на те, щоб підтримували їхній талант насамперед у малих містах і селах», – розповіла Ірина Каць.

Приймати заявки почали 15 квітня. У Конкурсі можуть брати участь культурно-мистецькі проекти, подані органами місцевого самоврядування, юридичними особами, творчими спілками, фізичними особами-підприємцями. Строк реалізації проекту: початок не раніше 15 липня та завершення не пізніше 20 листопада 2019 року. Цьогорічній конкурс відбудеться під гаслом «Дивись, Україно!».

Як повідомила директорка Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, минулого року переміг проект із Гадяча «Фестиваль молодих сучасних театрів».

«Нині  маємо 300 тисяч гривень на фестиваль, 100 тисяч гривень додає Гадяцька міська рада і Гадяцька РДА. Фестиваль вже має своє логічне продовження, і його хочуть бачити. Коли вдається реалізувати такі проекти, люди починають любити свою історію. І вони вже самі хочуть, щоб такий захід мав продовження», – сказала Валентина Вождаєнко.

Всі проекти поділяються на три категорії, залежно від обсягів фінансування:

 - для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;

 - для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000  000 гривень;

 - для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.

Пілотна версія проекту була запущена у 2018 році. Тоді перемогло 8 ініціатив.

 

угору ↑