Полтавщина долучилася до публічного обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

Версія для друку

Полтавщина долучилася до публічного обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади

 

У Харкові, в навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відбулося публічне громадське обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. У заході взяли участь представники Полтавської, Харківської та Сумської областей.

Цикл таких обговорень започаткований Офісом Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Два законопроєкти щодо внесення змін до Основного Закону в частині децентралізації були відкликані, зокрема через дві тематичні заяви, підтримані понад 300 підписантами від органів місцевого самоврядування та експертами. Для визначення й подальшого врегулювання проблемних питань і проводять відповідні публічні консультації в регіонах.

Перша відбулася 25 лютого в Києві. Наступні тривають із 27 лютого до 4 березня в регіонах.

Близько 20 делегатів із Полтавщини взяли участь у заході в Харкові. Зокрема, до обговорення долучилися голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема із Сергіївської, Мачухівської, Омельницької ОТГ, Миргорода, фахівці Полтавського регіонального офісу Програми U-LEAD, правознавці.

Олег Синєгубов подякував організаторам заходу й наголосив на важливості проведення тематичних обговорень.

«На місцях відчуваємо потребу в такій дискусії. В області ще триває процес формування ОТГ, дуже багато питань від об’єднаних територіальних громад щодо подальших кроків і завершення реформи. Важливо почути пропозиції від представників громад. Завдяки такому майданчику отримуватимемо відповідні напрацювання, зможемо поінформувати населення щодо напрямків діяльності», – зазначив Олег Синєгубов.

Учасники обговорення розділилися на групи, щоб вносити пропозиції з питань розділення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, формату їх партнерства та взаємодії, фінансового захисту й терміну повноважень органів місцевого самоврядування. Дискутували щодо кількості рівнів місцевого самоврядування в Україні, системи органів виконавчої влади, забезпечення прозорості місцевого самоврядування й відповідальності перед виборцями та з інших питань.

Пропозиції, внесені учасниками публічних консультацій, зберуть та опрацюють. Орієнтовно 10 березня у Києві проведуть великий тематичний форум. Полтавщина, як й інші регіони, визначили своїх делегатів, які візьмуть участь у заході й представлять бачення комплексних змін до Конституції України в частині децентралізації.

Потім над законопроєктом працюватимуть юристи-конституціоналісти, народні депутати. До липня процес внесення відповідних змін до Основного Закону планують завершити, аби вибори у жовтні поточного року по всій Україні відбулися за новим однорідним адміністративно-територіальним устроєм. 

угору ↑