Полтавщина долучилася до Всеукраїнської естафети єднання

Версія для друку

Полтавщина долучилася до Всеукраїнської естафети єднання

1 грудня у Фастові Київської області стартувала естафета добрих справ та успішних проектів, які реалізуються в кожному регіоні України, – Всеукраїнська естафета єднання. Закінчиться вона 22 січня наступного року в Києві, на Софійській площі, за участі представників з усіх областей та Криму.

Естафету, присвячену 100-річчю проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, прийняла Полтава. Учні та викладачі Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко заповнили аркуші книги «Соборна Україна очима дітей». На сторінках діти малювали майбутнє України  таким, яким його уявляють.

«Дуже пишаємося тим, що Всеукраїнська книга єднання на Полтавщині. Її передали нам представники Сумської області. Звісно, ми долучилися до акції, адже Україна повинна об'єднуватись. Кращі наші художники презентували малюнок у вигляді птаха, який відображає увесь наш регіон, чим Полтавщина багата. Такі заходи мають відбуватися якнайчастіше, тому що наші діти мало знають про Україну. І хто як не ми, вчителі, повинні їм це все розповідати. Передаємо книгу в Харківську область», – розповіда директор Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Тетяна Магомедова.

Сто років тому, 1 грудня 1918-го, у Фастові було укладено «Передвступний договір» про злуку між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою в єдину державу. І, таким чином, закладено офіційний початок Соборності України.

3 січня 1919 року договір ратифікували в Станіславі (нині – Івано-Франківськ), а 22 січня 1919 року на  Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, заначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

угору ↑