Полтавщина готова до негоди

Полтавщина готова до негоди

У зв’язку із погіршенням погоди в Україні, голови ОДА мають взяти під особистий контроль ситуацію та максимально скоординувати роботу всіх необхідних служб на місцях для оперативного подолання наслідків негоди. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час засідання оперативного штабу ДСНС щодо погіршення погодних умов в Україні.

– На сьогоднішній день знеструмлено 199 населених пунктів, вчора ця цифра сягала 505. Робота всіх служб на місцях повністю організована і вже відновлено електропостачання в більш ніж 300 населених пунктах. Працюють регіональні штаби з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Запорізькій областях, які забезпечують координацію всіх служб, — повідомив Геннадій Зубко.

За словами заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого, в Полтавській області ситуація залишається стабільною. – В області катастрофічної ситуації немає, але ми повинні бути готові до всього. Тому учора було проведено штаб та визначені пріоритети, – прокоментував посадовець.

Геннадій Зубко наголосив на заходах, які слід оперативно організувати на місцях:

- забезпечити цілодобовий моніторинг можливого впливу несприятливих погодних умов на функціонування потенційно небезпечних об’єктів, енергетики, зв’язку, медичних закладів, транспортної інфраструктури та систем життєзабезпечення населення.

- обмежити рух вантажного транспорту, за необхідності, в південних, східних та західних регіонах України, де спостерігаються складні погодні умови;

- залучити снігоочисну високопрохідну техніку та інженерну для організації руху транспортних засобів, чергування техніки на гірських перевалах;

- забезпечити 100% підключення електроенергії в населених пунктах;

- інформувати людей через ЗМІ щодо погіршення погодних умов в найближчі вихідні.

– Є небезпека переміщення циклону в Карпатський регіон, Одеську та Миколаївську області, 21 квітня – у Буковину, Хмельниччину, Вінниччину, Кіровоградщину. Тому ще раз наголошую на злагодженій роботі всіх служб, і в першу чергу це стосується Укравтодору, Нацполіції, енергетиків на місцях та їх оперативна координація з ДСНС. Головне – забезпечити безпеку громадян на транспортних шляхах, — зазначив Зубко.