Полтавщина отримала бюджет на 2018 рік

Полтавщина отримала бюджет на 2018 рік

Відбулося друге пленарне засідання вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. У ньому взяв участь голова облдержадміністрації Валерій Головко. Відвідав засідання і народний депутат України Сергій Каплін.

На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на сході України воїнів-полтавців – Миколи Ларіна, Олександра Тюменцева, Олександра Зубченка. Валерій Головко і Олександр Біленький вручили почесну відзнаку обласної ради – нагрудний знак «За вірність народу України» І ступеня загиблому бійцеві-краянину Дмитру Барвіну посмертно (нагороду отримали батьки воїна). Нагрудні знаки «За вірність народу України» ІІ ступеня одержали учасник АТО Олександр Буланний, депутат обласної ради, учасник АТО Петро Ворона. Почесну грамоту Полтавської обласної ради отримав голова Кобеляцької районної ради Володимир Кішінський, а голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко, окрім почесної грамоти облради, була нагороджена й іменним годинником від голови обласної ради. Очільники краю привітали президента Федерації тхеквондо Полтавської області, майстра спорту України Юрія Шавиро з присвоєнням йому спортивного звання «Заслужений тренер України».

У сесійній залі зареєструвалися 80 депутатів облради. Одним із найважливіших питань, винесених на розгляд сесії, стало схвалення обласного бюджету 2018 року. Рішення прийняли. 71 депутат обласної ради проголосував за.

Голова обласної ради Олександр Біленький розповів, що бюджет Полтавщини наступного року зросте на понад 3 мільярди гривень і становитиме 10 мільярдів 440 мільйонів гривень.

– Ми з оптимізмом дивимося у наступний рік. Найголовніше, що кошти зможемо спрямовувати як на соціальну сферу, так і на розвиток. Наприклад, 450 мільйонів гривень – це капітальні видатки, тобто на будівництво, закупівлю матеріально-технічного оснащення. На медичну галузь спрямуємо понад мільярд видатків. Одним із основних бюджетних напрямків є й освіта. На неї спрямуємо майже 800 мільйонів гривень. Вкладаємо у розвиток. Ремонтуємо наші комунальні заклади обласної власності, співфінансуємо об’єднані громади, міста, райони. Обласний бюджет виступає так би мовити допоміжним аспектом, щоб громади почувалися наступного року фінансово спроможними. Не забудемо й про енергонезалежність. Дуже важливо частину коштів від ренти, яка надходитиме до нашого бюджету, спрямувати на енергоефективність, енергозбереження, альтернативні джерела енергетики, – зазначив Олександр Біленький.

Депутати обласної ради проголосували близько 40 питань. Зокрема підтримали Програму економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2018 рік, План заходів із реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2018-2020 років, Антикорупційну програму Полтавської обласної ради на 2017-2020 роки.

Затвердили народні обранці й обласну Програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки, Комплексну програму розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки, Програму збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років, Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки у новій редакції, Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2018-2020 роки, Порядок пільгового забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет у 2018 році.

Більшість депутатів проголосували за внесення змін і доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, Програми «Опікуємося освітою» на 2017-2020 роки, обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки, Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки, Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки, Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки, Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки та інших.

У роботі другого пленарного засідання оголосили перерву, про дату проведення наступного оголосять пізніше.