Полтавщина отримала три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

Полтавщина отримала три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

Державна служба України з безпеки на транспорті передала управлінню Укртрансбезпеки у Полтавській області три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем.

– Полтавщина нині використовує дуже багато коштів як із Державного бюджету, так і з інших бюджетів та фондів для побудови й відновлення наших доріг. Нині основне завдання не тільки побудувати автошляхи, а й зберегти їх. На жаль, два вагових комплекси, які працювали на території області, старі й не можуть здійснювати необхідний контроль. Державна служба України з безпеки на транспорті провела тендер і закупила нові вагові комплекси, щоб розпочати роботу по зважуванню й контролю автомобілів, які їздитимуть як територією Полтавщини, так і всієї держави. Вдячні Державній службі Укртрансбезпеки, яка переймається потребою не тільки відновлення дорожньої інфраструктури в Україні, а її збереження. Ми як полтавська обласна влада вийшли із зустрічною пропозицією щодо можливої закупівлі вагових комплексів за кошти обласного бюджету. Три наданих вагових комплекси – це добре, але напрямків руху в області більше, як-то харківський, сумський, київський, кременчуцький й інші. Тому вважаємо, що на кожному напрямку повинен працювати ваговий комплекс. Тож вийшли із пропозицією, щоб за кошти обласного бюджету закупити додатково ще два вагові комплекси, – поінформував перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

– Ми одержали перші три габаритно-вагові комплекси (ГВК). Всього їх по Україні – 78. Вони на сто відсотків відповідають стандартам країн ЄС, – зазначив перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський. – У складанні технічної документації нам допомагали представники Польщі, Німеччини й інших держав. На етапі проведення тендеру додатково вивчали можливі напрямки доукомплектації. До кінця року плануємо ще доукомлпектувати ГВК модулями 3G задля доступу до мережі інтернет, кожному інспектору дати планшет, зробити електронні бази даних штрафів, щоб кожен штраф оформлювався в онлайн-режимі. Це європейська практика. Саме так і має бути. Крім цього, вивчаємо питання доукомплектації ГВК відеокамерами для проведення спостереження за всіма напрямками діяльності. Кожен інспектор матиме відеокамеру, щоб мінімізувати різні ризики діяльності інспектора на дорозі. Думаю, це важливий крок для України, бо які б чудові дороги ми не будували, але нині гостро стоїть питання їх експлуатації. На жаль, держава втрачає близько 20 мільярдів гривень щороку від руйнування доріг. Маємо економити ці кошти. Також у нас амбіційні плани щодо переведення всіх адміністративних послуг в електронний вигляд, щоб кожен перевізник, який хоче отримати ту чи іншу послугу, міг її одержати, сидячи в себе в кабінеті.

В’ячеслав Дідківський поінформував, що вартість однієї мобільної лабораторії з габаритно-ваговим контролем – 1,4 мільйона гривень.

– Проте з урахуванням, що закуповували 78 ГВК загалом для України. Якщо купувати одну окремо, то буде дорожчою, – додав В’ячеслав Дідківський. – 90 відсотків комплектації ГВК – із країн Європи, ваги – з Туреччини, програмне забезпечення і комп’ютерна техніка – здебільшого з Польщі, а переобладнання робив ПрАТ «АвтоКрАЗ».

Андрій Пісоцький, В’ячеслав Дідківський і начальник управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Юрій Кривошеєв вручили ключі від мобільних лабораторій із габаритно-ваговим контролем екіпажам у складі працівників управління Укртрансбезпеки у Полтавській області. Останні розповіли, як функціонуватиме нова техніка.

– Дякую керівництву нашої служби, що ми отримали ці лабораторії, які працюватимуть на теренах Полтавщини. Вони мобільні й можуть функціонувати на будь-якому відрізку автошляху, який відповідає вимогам відповідного 255-го наказу. Де є автомобільна «артерія», там є і порушники. Тому потреби облаштування майданчиків, на яких працюватимуть мобільні лабораторії, є на території всієї області. Нині ми несли службу на чотирьох таких майданчиках – у Чутовому, Копилах, Лубнах і Сухинівці Кобеляцького району. Завдяки керівництву облдержадміністрації, в кожному районі передбачається такий майданчик, а в деяких і не один. Нині ми надали пропозицію зробити ревізію відповідних майданчиків. Якщо вони відповідають вимогам, то там хоч і зараз можуть починати роботу мобільні лабораторії, – розповів начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Віктор Поліщук.