Полтавщина планує ділитися досвідом заліснення непродуктивних територій з іншими регіонами в Україні

Сьогодні на нараді у Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області вирішувалося питання про створення нових лісів, збільшення лісистості шляхом освоєння малопродуктивних та деградованих територій, адже це інвестиція в майбутнє.

У заході взяли участь керівник Головного управління Вадим Чувпило, керівники структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру області, спеціалісти Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства на чолі з начальником Юрієм Тараненко, керівники державних лісгоспів області.

Потреба у проведенні заходу виникла у зв’язку з необхідністю координації діяльності, пов’язаної із реалізацією нової регіональної програми по залісенню території області. Оскільки на сьогоднішній день Полтавщина – це регіон, де кількість лісів на відміну від інших регіонів не зменшується, а навпаки, за останні 15 років лісистість збільшилася на 0,7%. За цим показником ховається збільшення площ лісів у регіоні на 13,7 тис. га.

У квітні 2016 року Полтавська обласна рада затвердила програму комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016 – 2025 року». Під час розробки цієї програми  Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області було орієнтовно визначено 2,5 тис. га деградованих та малопродуктивних земель запасу, які можуть бути надані в постійне користування лісгоспів для лісорозведення. Тобто щороку у рамках програми створюватимуться нові ліси на площі 350 гектарів.

В ході реалізації вказаної програми виникли певні труднощі. Так, програма по факту виконується, але юридичне оформлення всіх необхідних документів затягується. Щоб заліснення було проведено на законних підставах, на кожен окремий клаптик землі обхідно отримати відповідний дозвіл, виготовити землевпорядну документацію, погодити та затвердити її в установленому порядку. Ця процедура є досить тривалою у часі. Тому «земельники» та «лісники» намагалися знайти шляхи, як прискорити цей процес.

Крім того, реєстр земельних ділянок, які потребують заліснення, є орієнтовним, визначеним без виготовлення відповідної землевпорядної документації. При винесенні цих земельних ділянок на місцевість виникають певні труднощі, які без плідної співпраці двох відомств не вирішити.

За результатами зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю між землевпорядною службою області та обласною службою лісового господарства щодо взаємодії з питань оформлення землевпорядної документації на земельні ділянки під заліснення.