Полтавщина попрощалася з міліціонерами, що загинули в зоні АТО

Полтавщина попрощалася з міліціонерами, що загинули в зоні АТО

Сьогодні біля Управління МВС України в Полтавській області особовий склад міліції Полтавщини, керівництво області, декілька сотень полтавців, друзі, рідні та близькі прощалися із двома загиблими правоохоронцями: молодшим сержантом міліції Олександром Матійчуком та рядовим міліції Віталієм Кузьменком.

Життя міліціонерів трагічно обірвалося 9-го листопада на блокпосту під Дебальцевим Донецької області внаслідок обстрілу ворогом позицій українських бійців.

Хлопців, що загинули, відстоюючи українську землю від терористів, відспівував владика Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький. Звертаючись до присутніх, він сказав, що загиблі міліціонери за своє коротке життя зробили дуже важливу річ – захистили свою рідну землю. І їхня смерть має стати нагадуванням усім нам у тому, що слід змінюватися. Не лише боротися з тиранами, а й змінюватися кожному на своєму місці, жити в ладу з власним сумлінням.  “Згідно з християнським вченням загробне майбутнє людини залежить від того, як вона прожила земне життя. Можна прожити довге життя і померти ганебно, а можна прожити коротке життя і померти, як герой. Тому ці хлопці-воїни виконали заповідь Христову. Вони віддали душі, життя своє за нас, щоб ми жили у вільній державі”, – сказав владика Федір.

Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації висловив глибокі співчуття рідним та близьким трагічно загиблих міліціонерів.  “Є така професія – боротися зі злом, захищати правопорядок, законність, – сказав Віктор Бугайчук.  Ці хлопці не могли залишатися вдома, і пішли боротися зі злом. Полтавщина вже 37 Героїв віддала за незалежність України. Герої не вмирають!”

Попрощалися з воїнами і Володимир Марченко, в.о. голови Полтавської обласної ради та тимчасово виконуючим обов’язки начальника УМВС Андрій Балонь.

Після траурної панахиди, процесія вирушила під вигуки «Слава Україні!» та «Герої не вмирають!».

Поховали Олександра Матійчука з усіма військовими почестями на цвинтарі у місті Червонозаводське Лохвицького району, Віталія Кузьменка – на цвинтарі у місті Зіньків.