Полтавщину відвідала дружина Президента України Марина Порошенко

Полтавщину відвідала дружина Президента України Марина Порошенко

17 березня за участю першої леді України Марини Порошенко в рамках всеукраїнського проекту «Я можу врятувати життя» на Полтавщині відбулися фінальні змагання з надання медичної допомоги. Почесними гостями змагань стали голова ОДА Валерій Головко та мер міста Олександр Мамай, заступник голови ОДА Олег Пругло, голова Українського фонду «Здоровья» Володимир Дудка.

Школярі Полтавщини, чиї батьки стали учасниками бойових дій в зоні АТО, заповнили сторінки національного проекту «Книга Миру». Полтавська область стала одинадцятим регіоном України, діти якої залишили свої фото та підписи до них з побажаннями повернути мир на українську землю. За словами пані Марини, «Книга Миру» вже стала всенародною дитячою молитвою, яка є своєрідним оберегом для наших захисників. «ЇЇ створюють діти українських Герої, які вірою і любов’ю підтримують своїх рідних, що пішли зупинити ворога. І в кожному дитячому підписі відчувається велике бажання жити в мирній країні, коли вся родина разом», - підкреслила вона.

На думку голови Українського фонду «Здоровья» Володимира Дудки, практичні тренінги проекту мають стати частиною навчальної програми українських ЗОШ. «Навчитися рятувати життя лише за підручниками чи таблицями практично неможливо. Інша справа, коли кожен учень власними руками відпрацьовує алгоритм порятунку  життя на спеціальному манекені», - зауважив він

У змаганні взяли участь команди  полтавських загальноосвітніх шкіл. Для них були розроблені ситуаційні завдання, під час виконання яких вони мали продемонструвати практичні вміння надавати базові реанімаційні дії, накладати пов’язки та шини. Також діти навчилися переводити постраждалого у стабільне положення та надавати допомогу при обструкції дихальних шляхів стороннім тілом. Оцінювали вміння команд інструктори Всеукраїнської спілки парамедиків. За результатами всі учасники отримали сертифікати про проходження навчання,  а також відповідні інформаційні пам’ятки.

Дипломами переможців за призові місця учасників особисто нагородили дружина Президента Марина Порошенко, голова ОДА Валерій Головко та мер міста Олександр Мамай.

«Життя людини – найвища цінність, тому дякую  «Українському фонду «Здоров’я», особисто Марині Порошенко за цей проект, який дає молоді неоціненні знання першої домедичної допомоги, яку, у разі необхідності, вони зможуть застосувати у реальному житті», - сказав Валерій Головко.

Пані Марина звернулась до школярів і наголосила, що сьогодні немає переможених, всі учасники вже переможці, адже знання, які діти отримали під час змагань, найбільша нагорода. «Людське життя – це найвища цінність, заради якої варто боротися. Сьогодні ви оволоділи вміннями надавати невідкладну допомогу і рятувати людське життя», - зазначила вона.