Полтавщину з робочим візитом відвідав Міністр інфраструктури Володимир Омелян

Версія для друку

Полтавщину з робочим візитом відвідав Міністр інфраструктури Володимир Омелян

 

Учора до Полтавщини приїхав Міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він поспілкувався з жителями Лохвицького та Решетилівського районів, оглянув полтавське летовище й проведення капремонту ділянки траси Київ–Харків у межах Полтави.

Найбільше людей турбувало питання великовагових комплексів, ремонт місцевих доріг та будівництво розв’язки траси Дніпро–Решетилівка.

Полтавщина стала одним із майданчиків будівництва нової дорожньої розв’язки

Після анексії Криму, упродовж війни на сході перед державою постало багато питань, які потребували чітких рішень і змін. Одним із пріоритетних напрямків для Президента Петра Порошенка став ремонт доріг. За словами Володимира Омеляна, за підтримки Президента та Уряду держава з 1 січня минулого року створила Дорожній фонд.

Нині з нього виділяють 35% ресурсів на місця, щоб ремонтувати автошляхи у кожному регіоні. Це комплексне вирішення питання, адже проводяться не тільки ремонти доріг, а й будівництво нових автобанів.

Наприклад, на Полтавщині Укравтодор будує розв’язку дороги Дніпро–Решетилівка. Вона знаходиться у межах Кобеляцького району. Дорогу будують з бетону, тому її експлуатація розрахована більше, ніж на 30 років.

– Уже до кінця року ми закінчимо будівництво цього автобану. Цими трасами поїдуть автомобілі. Розвиватиметься бізнес, туризм, адже люди будуть зупинятися перекусити, переночувати у Полтавській області. Саме тут оглядатимуть цікаві місця. Область може на цьому добре заробити, а кошти направити на вирішення місцевих питань, – говорить Володимир Омелян. 

Також, за його словами, держава змінює підхід до ремонту доріг: акцентуватимуть увагу на капітальному й поточному середньому ремонтах. Так збільшиться строк експлуатації автошляхів. При якісному утриманні вони слугуватимуть ще довше.

– Ми отримали із Дорожнього фонду майже на 300 млн грн більше, ніж минулого року на ремонт та утримання доріг. Це 800 млн грн, з яких 150 йде на утримання шляхів. Середньостатистичний район отримає близько 15 млн грн. Наприклад, у 2017 році з обласного бюджету виділили 100 млн грн. Їх розподілили по 2-2,5 млн грн на район. Нині ця сума значно виросла, – стверджує голова Полтавської облради Олександр Біленький.

За словами в.о. голови Полтавської ОДА Романа Товстого, ремонт доріг по області вже запланований, тому роботи продовжуються.

– Це нормальна практика, що міністр моніторить стан виконання ремонту доріг як загальнодержавного значення, так і тих, що знаходяться на балансі в області. На Полтавщині продовжується відновлення доріг по районах і капітальний ремонт полтавської ділянки траси Київ-Харків на співфінансуванні з містом, – розповідає Роман Товстий.

Розвиток авіації та полтавський аеропорт

За словами Володимира Омеляна, коли він став Міністром інфраструктури, на українському ринку працювалои лише 1-2 авіакомпанії із захмарними цінами для громадян нашої держави.

– Ми побачили, що українців дурять. Вартість цих авіаперевезень у десять разів нижча в Європі, ніж в Україні. Ми зробили «вільне небо» і запровадили конкуренцію. За підтримки Президента вдалося завести найдешевші авіалінії у Київ. Це була авіакомпанія Ryanair.

За словами Омеляна, після цього вартість квитків значно зменшилася. Тепер квиток із Києва до Берліна коштує не 500 євро, як раніше, а від 5 до 50 євро.

Нині в Полтаві працює новий аеропорт, який відкрили минулого року. В серпні летовище «Полтава» отримало статус міжнародного. Незабаром відбудеться перший рейс.

– Інфраструктура – це питання не одного дня. Ні дорогу, ні аеропорт, ні залізницю ви не збудуєте за ніч, хто б вам що не обіцяв. Нам дуже важливо те, що Президент на наступні 5 років визначив пріоритетними напрямками інфраструктуру і туризм.

Укрзалізниця та новий підхід співпраці

Зміни стосуються не тільки нового підходу до ремонту доріг та авіації. Змінюється робота і в Укрзалізниці. Вперше за 26 років підприємство отримало партію локомотивів General Electric. Частково вони виготовлені в Україні.

– У нас багато гарних зрушень по залізницях. Ми плануємо цього року запускати приватну тягу, перейти на абсолютно іншу комунікацію між компаніями-монополістами та міською владою. Ці зміни відбуваються вже зараз і продовжуватимуться далі, – додає Володимир Омелян.

Полтавська ОДА

угору ↑

22.03.2019