Полтавська ОДА планує взяти на свій баланс недобудований басейн по вулиці Петра Юрченка та продовжити там роботи

Версія для друку

Полтавська ОДА планує взяти на свій баланс недобудований басейн по вулиці Петра Юрченка та продовжити там роботи

 

Сьогодні у Департаменті будівництва, МіА та ЖКГ ПОДА обговорили продовження будівництва басейну на вулиці Петра Юрченка. Зараз міська влада передає будівлю на баланс Полтавської ОДА, яка й продовжить роботи.

Директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан зустрівся з першим віце-президентом Федерації плавання України (далі ФПУ) Володимиром Шуміліним. Вони обговорили будівництво об’єкту та часткове перепланування приміщень.

Кілька років будівництвом басейну займалася міська влада. Зараз цей об’єкт готують до передачі на баланс обласної адміністрації. Тільки тоді у ОДА зможуть провести тендер та почати роботи.

Для кого будуватимуть спорткомплекс?

Перший віце-президент ФПУ Володимир Шумілін зазначив, що нинішня будівля басейну може стати сучасним спортивним комплексом. За його словами, в Україні зараз відсутні об’єкти, які б відповідали усім нормам Федерації.

Будівництво полтавського басейну найкраще з усіх підготовлене до реалізації масштабного проекту. Комплекс відповідатиме не тільки нормам будівництва, а й буде зручним для спортсменів.

— Ми зацікавлені у тому, щоб цей проект був реалізований з точки зору спортивної логіки, а також був зручним для місцевих жителів. Ми вже кілька років супроводжуємо будівництво цього спорткомплексу. Приємно бачити бажання і рішення від губернатора області розвивати будівництво так, як робиться це у світі. Помітно, що у реалізації проекту зацікавлені всі сторони. Як на мене, це гарна можливість закінчити будівництво та в кінці року провести тут міжнародні змагання з плавання, — говорить Володимир Шумілін.

Функції спорткомплексу

Майбутнє використання спорткомплексу ділять на два напрямки:

  • Заняття з плавання для жителів, тобто любителів;

  • Проведення змагань між професійними спортсменами у Полтаві: як місцевих і національних, так і міжнародних.

Усі сектори спорткомплексу повинні мати чітку логістику. Це необхідно для зручного руху  учасників команд, і любителів спорту. Усередині будівлі планують облаштувати ресепшн, дитячу кімнату та малий басейн для занять з немовлятами від 6 місяців. Також хочуть відкрити кімнату з тренажерами, зону для СПА процедур, магазин спортивних товарів та кафе.

На стіни встановлять інформаційні екрани. Вони необхідні , щоб учасники змагань могли бачити свої результати та номери виступів. Цю інформацію також бачитимуть і глядачі на трибунах.

— Цей об’єкт важливий не тільки перспективою проведення змагань різних рівнів, а й для розвитку спорту у місті й області. Перше завдання, яке стоїть —щоб кожному, хто прийде займатися плаванням було комфортно та зручно. Починаючи від немовлят з батьками, закінчуючи тренерами та спортсменами, — розповідає голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Традиція планування спортивних комплексів

За словами Володимира Шуміліна, у плануванні спортивних споруд головним є той, хто експлуатуватиме приміщення. Тому перше і головне завдання — правильне функціонування комплексу.

Наступним аспектом являється інженерія: забезпечення водопостачання та відведення, утилізації. А вже третім за значенням є архітектор. Якщо ця система порушена, то проекти по зведенню спорткомплексів не реалізовуються.

Проектування басейнів грунтується на Державних будівельних нормах. Проте ті, не оновлювалися ще з початку їх затвердження. ДБН щодо будівництва басейнів потребують оновлення до сучасних європейських стандартів.

— Цей об’єкт кілька років перебуває у стадії будівництва. Ми хочемо звести сучасний спортивний комплекс, який би повністю забезпечив потреби усіх, хто його експлуатуватиме, — стверджує директор Департаменту будівництва ПОДА Тимофій Голбан.

Прес-служба Полтавської ОДА

 

угору ↑