Полтавські театрали відкрили новий сезон «Енеїдою»

Версія для друку

Полтавські театрали відкрили новий сезон «Енеїдою»

 

Відкриття 83-го театрального сезону відбулося  прем'єрою «Енеїди» та урочисто нагородили лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського.

Премія заснована для вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва та музики. Нагороди вручили заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь та члени журі Премії: голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Сергій Шевчук, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Микола Степаненко.

Також нагородили почесними відзнаками обласної ради та облдержадміністрації групу представників творчої інтелігенції Полтавщини за значний особистий внесок у відродження духовності українського народу, розвиток рідної мови та активну громадянську позицію.

Справжнім подарунком для нагороджених стала прем’єра музичного бурлеску «Енеїда». Вибір саме цього матеріалу не випадковий, адже цьогоріч виповнюється 220 років з дня виходу в світ поеми-бурлеску «Енеїда».

Полтавська сцена бачила вже постановки цього твору, нова «Енеїда» - це погляд сучасних митців на минуле і проекція на сьогодення. Третє втілення поеми здійснив режисер-постановник, головний режисер полтавського театру Владислав Шевченко.

«Ми вирішили спробувати повторити авторський жанр – бурлеск, і тому ця постановка буде музичний бурлеск, весела та легка комедія. Добавили музичні номера, танці, другорядні персонажі вийшли більш яскраві. Намагались залишити основну ідею І.П. Котляревського і донести її до глядача», - наголосив Владислав Шевченко.

 

угору ↑