Полтавський Музей гирьового спорту поповнився унікальним експонатом

Версія для друку

Полтавський Музей гирьового спорту поповнився унікальним експонатом

 

Унікальний експонат – особиста гиря дворазового Олімпійського чемпіона з важкої атлетики Леоніда Жаботинського – поповнив Музей гирьового спорту. Він розташований в  приміщенні спортзалу Полтавської державної аграрної академії. Гирю вагою 32 кг передав син спортсмена Руслан Жаботинський, який приїхав із Запоріжжя.

«Коли Леоніда Івановича забирали до армії, він взяв з собою 2 гирі. Кожна вагою 32 кг. І тоді батько  сказав, що штангіст без гирі, що десантник без парашута. Ми знайшли одну з  них. Вона зберігалася в нас вдома. На сімейній нараді вирішили, саме її подарувати вашому музею», – розповів віце-президент федерації важкої атлетики Запорізької області Руслан Жаботинський.

Також Руслан Жаботинський презентував свою книгу про легенду важкої атлетики з Запоріжжя — «Мой отец Леонид Жаботинский». 

На урочистому заході були присутні заступник голови Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь, президент «Союзу гирьового спорту України» Валентин Бербеничук, спортсмени-гирьовики, які нещодавно повернулися з Чемпіонату Світу, їх тренер Олег Мороз, та ректор ПДАА Валентина Аранчій.

Микола Білокінь подякував Руслану Жаботинському за унікальний подарунок. Він зазначив, що саме  Полтавщина є центром гирьової підготовки спортсменів.  Нині 75% Національної збірної – спортсмени з Полтавської області.

«Мені приємно, що до нас приїхав син дворазового абсолютного олімпійського чемпіона з важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії. Він висловив бажання подарувати  Музею гирьового спорту гирю, яка належала його батькові. А разом з нею Руслан передасть і олімпійський дух та енергетику легенди важкої атлетики, якими заряджатимуться наші молоді спортсмени», – зазначив Микола Білокінь.

Побачити унікальну гирю можуть усі охочі. Віднині вона експонуєься в єдиному в  Україні Музеї гирьового спорту.

 

угору ↑