Порядок оформлення житлової субсидії (актуалізовано)

Версія для друку

Шановний споживачу!

 

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.

Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для нього потрібно звернулися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.

Ми надсилаємо Вам бланки Заяви та Декларації, які Ви можете заповнити і надати (або надіслані поштою) до управління соціального захисту населення за адресою: http://www.adm-pl.gov.ua/page/organi-socialnogo-zahistu-naselennya-poltavskoyi-oblasti.

Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається па підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати у місцевому управлінні соціального захисту населення за телефоном (http://www.adm-pl.gov.ua/page/organi-socialnogo-zahistu-naselennya-poltavskoyi-oblasti) або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.

Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua.

 

 

 

Нове у призначенні субсидії (з 1 травня 2015 року)

Новий  спрощеного порядку призначення субсидій населенню на житлово-комунальні послуги запроваджується з 1 травня 2015 року Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»,  вносяться зміни до Положення про порядок призначення та надання  населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, якими передбачено:

1)            призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів, які суттєво спрощені, – заяви та декларації. При цьому забороняється вимагати від заявників інші документи;

2)            запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на 6, як раніше;

3)            встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу праці та соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін);

4)            субсидію можуть отримати громадяни, які не зареєстровані у житловому приміщенні – на підставі договору оренди та у разі оформлення особових рахунків на таких осіб. Особи, які орендують житло, додатково додають до Заяви договір найму (оренди) житла;

5)            скасовуються обмеження щодо призначення субсидії з урахуванням майнового  стану сім’ї (наявності двох та більше автомобілів, квартир чи будинків та інше);

6)            скасовуються обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні. При цьому для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2015 – 1218 грн.).  Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат;

7)            для призначення субсидії враховуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб.  Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України;

8)            виходячи з конкретних обставин субсидія може призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла, на підставі рішення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

 

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

Ø                у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг,  про  купівлю  товарів  або  оплату  послуг)  заявник зобов’язаний у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення;

Ø                субсидія не призначається, якщо сім’я протягом року здійснила купівлю на суму, яка перевищує 50 тис. грн. або отримала послуги на таку ж суму, крім житлово-комунальних та медичних;

Ø                 якщо ви  недостовірно задекламували  доходи, і органи соцзахисту це з’ясують – виплату субсидії буде припинено. У такому  разі  заявник  зобов’язується  повернути  виплачену суму субсидії у подвійному розмірі.

 

 

 

Інструкція

про порядок заповнення бланків

Заяви про призначення житлової субсидії

 

Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію («па оплату житлово-комунальних послуг» та/або «на придбання твердого палива та скрапленого газу»). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У Заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1)     у графі «Номер особового рахунку» - вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2)      у графі «Найменування організації, що надає послуги» - вказати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3)    у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме «є лічильник»/«немає лічильника».

 

Скачати бланк заяви

 

 

Декларації про доходи і витрати осіб,

які звернулися за призначенням житлової субсидії

 

У розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих - для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі II заповнюються відомості про «сі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі III вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.

 

Скачати бланк декларації

 

 

Покроковий приклад обрахування субсидії (4 особи, з них 2 діти)

 

Приклад 1

 

2-х кімнатна квартира площею 40,1 кв.м

Зареєстровані 4 особи (з них 2 дітей), які отримують дохід у розмірі 2000 грн. та 2000 грн. на місяць

 

Послуги:

Централізоване постачання холодної води та водовідведення (без лічильника)

Централізоване постачання гарячої води (без лічильника)

Газопостачання

Електропостачання

Опалення (в опалювальний період)

Квартирна плата

Розрахунок субсидії (в межах соціальної норми)

 

1. Визначається обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги

Обов’язкова частка розраховується за формулою індивідуально для кожного домогосподарства та залежить від доходів:

1.      Визначається сукупний дохід сім’ї – 2000 грн. + 2000 грн. = 4000 грн.

2.      Визначається дохід в розрахунку на одну особу – 4000 грн. / 4 особи = 1000 грн.

3.      Отриманий результат ділиться на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1000 грн. / 1176 грн. = 0,85

4.      Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15% - 0,85/2*15 = 6,38%

 

Обов’язкова частка становить -  6,38%*4000 = 255,20 грн.

 

2. На підставі даних підприємств-надавачів послуг визначається розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

601,81 грн.

247,73 грн.

з 01.04.2015 року

817,45 грн.

330,59 грн.

При розрахунку враховано підвищення цін і тарифів на послуги газопостачання, електропостачання та централізованого опалення (37,5%)

3. Визначається розмір субсидії – різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм та обов’язковою часткою плати

 

Розмір субсидії

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

346.61 грн.= 601,81 грн. – 255,20 грн.

Субсидія не призначається

247,73 грн. – 255,220 грн.

з 01.04.2015 року

562,25 грн. = 817,45 грн. – 255,20 грн.

75,39грн. = 330,59 грн. – 255,20 грн.

 

Тобто вказана сім’я при нарахуванні з 01.04.2015 року за житлово-комунальні послуги у розмірі 817,45 грн. буде фактично сплачувати 255,20 грн., а 562,25 грн. – це субсидія, яка буде перерахована підприємствам - надавачам послуг.

В послідуючому, при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги, вказана сім’я буде і в подальшому сплачувати 255,20 грн. (в межах соціальних норм).

 

 

 

 

 

Приклад 2

 

Приватний будинок площею 48 кв.м

Зареєстровані 4 особи (з них 2 дітей), які отримують дохід у розмірі 2000 грн. та 2000 грн. на місяць

 

Послуги:

Газопостачання (плита + опалення)

Електропостачання

 

Соціальні норми:

Газопостачання – 48*7*1,073+18 = 378,53 м3

Електропостачання – 120 кВт*год

 

Розрахунок субсидії (в межах соціальної норми)

1. Визначається обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги

Обов’язкова частка розраховується за формулою індивідуально для кожного домогосподарства та залежить від доходів:

1        Визначається сукупний дохід сім’ї – 2000 грн. + 2000 грн. = 4000 грн.

2        Визначається дохід в розрахунку на одну особу – 4000 грн. / 4 особи = 1000 грн.

3        Отриманий результат ділиться на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1000 грн. / 1176 грн. = 0,85

4        Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15% - 0,85/2*15 = 6,38%

 

Обов’язкова частка становить -  6,38%*4000 = 255,20 грн.

 

2. На підставі даних підприємств-надавачів послуг визначається розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

446,42 грн.

53,80 грн.

з 01.04.2015 року

2047,18 грн. (підвищення 358,6%)

173,30 грн. (підвищення 222,1%)

При розрахунку враховано підвищення цін і тарифів на послуги газопостачання, електропостачання та централізованого опалення (37,5%)

 

3. Визначається розмір субсидії – різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм та обов’язковою часткою плати

 

Розмір субсидії

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

191,22 грн. = 446,42 грн. – 255,20 грн.

Субсидія не призначається

(53,80 грн. – 255,20 грн.)

з 01.04.2015 року

1791,80 грн. = 2047,18 грн. – 255,20 грн.

Субсидія не призначається

(173,30 грн. – 255,20 грн.)

 

Тобто вказана сім’я при нарахуванні з 01.04.2015 року за житлово-комунальні послуги у розмірі 2047,18 грн. буде фактично сплачувати 255,20 грн., а 1719,80 грн. – це субсидія, яка буде перерахована підприємствам - надавачам послуг.

В послідуючому, при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги, вказана сім’я буде і в подальшому сплачувати 255,20 грн. (в межах соціальних норм).

 Додаток 3

Покроковий приклад обрахування субсидії (2 особи)

 

Приклад

 

2-х кімнатна квартира площею 40,1 кв.м

Зареєстрована 2 пенсіонери, які отримують пенсію у розмірі 1200 грн. та 1500 грн. на місяць

 

Послуги:

Централізоване постачання холодної води та водовідведення (без лічильника)

Централізоване постачання гарячої води (без лічильника)

Газопостачання

Електропостачання

Опалення (в опалювальний період)

Квартирна плата

Розрахунок субсидії (в межах соціальної норми)

 

1. Визначається обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги

Обов’язкова частка розраховується за формулою індивідуально для кожного домогосподарства та залежить від доходів:

1.      Визначається сукупний дохід сім’ї – 1500 грн. + 1200 грн. = 2700 грн.

2.      Визначається дохід в розрахунку на одну особу – 2700 грн. / 2 особи = 1350 грн.

3.      Отриманий результат ділиться на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1350 грн. / 1176 грн. = 1,148

4.      Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15% - 1,148/2*15 = 8,61%

 

Обов’язкова частка становить -  8,61%*2700 = 232,47 грн.

 

2. На підставі даних підприємств-надавачів послуг визначається розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

601,81 грн.

247,73 грн.

з 01.04.2015 року

817,45 грн.

330,59 грн.

При розрахунку враховано підвищення цін і тарифів на послуги газопостачання, електропостачання та централізованого опалення (37,5%)

3. Визначається розмір субсидії – різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм та обов’язковою часткою плати

 

Розмір субсидії

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

369,34 грн. = 601,81 грн. – 232,47 грн.

15,26 грн. = 247,73 грн. – 232,47 грн.

з 01.04.2015 року

584,98 грн. = 817,45 грн. – 232,47 грн.

98,12 грн. = 330,59 грн. – 232,47 грн.

 

 

Тобто вказана сім’я при нарахуванні з 01.04.2015 року за житлово-комунальні послуги у розмірі 817,45 грн. буде фактично сплачувати 232,47 грн., а 584,98 грн. – це субсидія, яка буде перерахована підприємствам - надавачам послуг.

В послідуючому, при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги, вказана сім’я буде і в подальшому сплачувати 232,47 грн. (в межах соціальних норм).

 

 

 

 

 

Приклад 2

 

Приватний будинок площею 48 кв.м

Зареєстрована 2 пенсіонери, які отримують пенсію у розмірі 1200 грн. та 1500 грн. на місяць

 

Послуги:

Газопостачання (плита + опалення)

Електропостачання

 

Соціальні норми:

Газопостачання – 48*7*1,073+18 = 378,53 м3

Електропостачання – 120 кВт*год

 

Розрахунок субсидії (в межах соціальної норми)

1. Визначається обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги

Обов’язкова частка розраховується за формулою індивідуально для кожного домогосподарства та залежить від доходів:

1        Визначається сукупний дохід сім’ї – 1500 грн. + 1200 грн. = 2700 грн.

2        Визначається дохід в розрахунку на одну особу – 2700 грн. / 2 особи = 1350 грн.

3        Отриманий результат ділиться на прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу – 1350 грн. / 1176 грн. = 1,148

4        Одержаний результат ділиться на 2 та множиться на 15% - 1,148/2*15 = 8,61%

 

Обов’язкова частка становить -  8,61%*2700 = 232,47 грн

 

2. На підставі даних підприємств-надавачів послуг визначається розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

446,42 грн.

53,80 грн.

з 01.04.2015 року

2047,18 грн. (підвищення 358,6%)

173,30 грн. (підвищення 222,1%)

При розрахунку враховано підвищення цін і тарифів на послуги газопостачання, електропостачання та централізованого опалення (37,5%)

 

3. Визначається розмір субсидії – різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм та обов’язковою часткою плати

 

Розмір субсидії

 

 

Опалювальний період

Неопалювальний період

до 01.04.2015 року

213,95 грн. = 446,42 грн. – 232,47 грн.

Субсидія не призначається

(53,80 грн. – 232,47 грн.)

з 01.04.2015 року

1814,71 грн. = 2047,18 грн. – 232,47 грн.

Субсидія не призначається

(173,30 грн. – 232,47 грн.)

 

Тобто вказана сім’я при нарахуванні з 01.04.2015 року за житлово-комунальні послуги у розмірі 2047,18 грн. буде фактично сплачувати 232,47 грн., а 1814,71 грн. – це субсидія, яка буде перерахована підприємствам - надавачам послуг.

В послідуючому, при підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги, вказана сім’я буде і в подальшому сплачувати 232,47 грн. (в межах соціальних норм).

 

 

 

За матеріалами Департаменту праці та соціального захисту населення 
Полтавської облдержадміністрації
 
телефон «гарячої лінії» Департаменту   0-800-500-620

 

угору ↑

17.04.2015