Посилюється відповідальність за самовільне випалювання рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Версія для друку

Посилюється відповідальність за самовільне випалювання рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах

 

Заходи протидії пожежам у природних екосистемах обговорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

«Стан справ із пожежами у природних екосистемах викликає велике занепокоєння, бо їх кількість і пройдена вогнем площа збільшилася в рази. У природних екосистемах області станом на 13 квітня виникло 710 пожеж. За аналогічний період минулого року було 279 пожеж. Площа, пройдена вогнем, – близько 2 тисяч гектарів, порівняно з 2019-им – 600 гектарів», – повідомив начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб.

Поінформував, що виникло 665 пожеж сухої трави та очерету на відкритій території, лісових – 39, на торфовищах – 6. Найбільше пожеж в екосистемах у Полтавському районі – 94, Кременчуцькому – 82, Гадяцькому – 65, Лохвицькому – 55, Лубенському районі – 53. Володимир Салогуб наголосив, що відповідальним службам, керівникам цивільного захисту, очільникам райдержадміністрацій потрібно приділити особливу увагу попередженню пожеж в екосистемах.

Начальник Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігор Замирайло зазначив, що на території області – ІІІ, місцями IV клас пожежної небезпеки.

«Погодні умови з 14 квітня зміняться – збільшиться хмарність. Удень 14 та вночі 15 квітня будуть невеликі, місцями помірні опади. Вдень 15 та 16 квітня – без істотних опадів. Зважаючи на ситуацію, що склалася, очікувані опади будуть неефективними й до зниження класу пожежної небезпеки не призведуть. Однак зниження температури й підвищення відносної вологості повітря вповільнить збільшення класу пожежної небезпеки», – додав Ігор Замирайло.

Перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко повідомив, що лісова охорона й пожежна відомча охорона працюють у посиленому режимі.

«Погодні умови досить складні. Пориви вітру. Напрям вітру постійно змінюється. Тому від моменту загоряння до моменту значного розповсюдження лісової пожежі проходить дуже мало часу. Потрібно ущільнювати сили для швидкого реагування», – сказав Олексій Тенянко.

Рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ і НС передбачено низку заходів, які потрібно вжити райдержадміністраціям, органам місцевого самоврядування, Нацполіції, ДСНС, управлінню лісового та мисливського господарства. Ці заходи спрямовані на подолання негативної тенденції до збільшення пожеж на території Полтавщини. Зокрема, із квітня по листопад буде заборонено розведення багать у лісових масивах, випалювання сухої рослинності, сміття на землях лісового фонду, торфовищах, сільгоспугіддях, у лісосмугах, заплавах річок і вздовж доріг. У період IV-V класу пожежної небезпеки буде внесено тимчасове обмеження на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон, в’їзд до них автотранспорту.

«Стан справ наразі дуже небезпечний. Ситуацію маємо контролювати. Звертаюся до мешканців області припинити випалювати суху рослинність, адже це стає причиною виникнення лісових та торф’яних пожеж. Їх ліквідація вимагає чималих фізичних і матеріальних затрат. Це не тільки значно шкодить довкіллю, а виникає загроза здоров’ю та життю людей. Будьте відповідальними. Оперативно повідомляйте служби ДСНС, якщо є якісь факти займання», – зазначив Олег Синєгубов.

Очільник області повідомив, що Верховна Рада України на позачерговому засіданні 13 квітня ухвалила закон, відповідно до якого посилюється відповідальність за забруднення атмосферного повітря, порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)» (відповідний законопроект зареєстровано за № 2339) посилюється відповідальність за окремі правопорушення:

· штраф за забруднення атмосферного повітря збільшується з 1 700 – 3 400 грн до 30 600 – 51 000 грн;

· за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу: з 5 100 – 8 500 грн до 91 800 – 153 000 грн;

· за порушення вимог пожежної безпеки в лісах громадянами: з 85 – 255 грн до 1 530 – 3 400 грн;

· за порушення вимог пожежної безпеки в лісах посадовими особами: з 255 – 850 грн до 4 590 – 15 300 грн;

· за самовільне випалювання рослинності або її залишків громадянами: з 170 – 340 грн до 3 060 – 5 100 грн;

· за самовільне випалювання рослинності або її залишків посадовими особами: з 850 – 1 190 грн до 15 300 – 17 000 грн.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков невідкладно підписав закон. Документ направлено на підпис Президенту України. 

угору ↑