Послугами обласної служби зайнятості за два місяці поточного року скористалися близько 25 тисяч безробітних

Версія для друку

Послугами обласної служби зайнятості за два місяці поточного року скористалися близько 25 тисяч безробітних

 

Протягом січня-лютого 2019-го послугами обласної служби зайнятості скористалися 24,9 тисячі безробітних осіб, що на 4 тисячі або 12,7 % менше, ніж за січень-лютий миулого року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла порівняно з таким же періодом 2018-го на 3,8% і становила 3 тисячі. Кількість вакансій у базі даних регіональної служби зайнятості збільшилася на 21,2 % – майже до 15 тисяч одиниць.

Роботу отримали 5,2 тисячі людей

За сприяння обласної служби зайнятості одержали роботу 5,2, тисячі людей. Зокрема 3,2 тисячі (або близько 62%) працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.

Троє людей отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 191 безробітного (за перші два місяця минулого року – 78), із них 55 осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, та 136 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

Понад 2 тисячі охочих заробили на громадських роботах

Фахівці обласної служби зайнятості забезпечили тимчасову зайнятість 2,2 тисячі громадян (торік у січні-лютому таких людей було 2 тисячі). Найпоширеніші види громадських робіт такі: інформування населення про субсидії, екологічний захист природного середовища, благоустрій і роботи з розчищення снігових заметів.

3,4 тисячі безробітних проходили профнавчання

Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, протягом січня-лютого 2019 року за направленням обласної служби зайнятості 3,4 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 1,7 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

18 осіб отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство».

20,5 тисячі мешканців області одержують допомогу по безробіттю

Станом на 1 березня 2019 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебували 23 тисячі безробітних. Із них 20,5 тисячі отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.

Вакансій у базі даних служби зайнятості побільшало

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 березня поточного року порівняно з відповідною датою 2018-го збільшилася на 24,7% та становила 4,4 тисячі одиниць. У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,6 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються робітники з обслуговування й експлуатації машин і устаткування, кваліфіковані робітники з інструментом.

Полтавський обласний центр зайнятості

угору ↑