Послугами обласної служби зайнятості за півроку скористалися 39, 5 тисяч безробітних

Протягом шести місяців 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 39,5 тисяч безробітних, що на 5,1 тисячі або 11,4% менше, ніж за той же період 2018 року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня – липня 2018 року на 6,3% до 7,2 тисяч. База вільних робочих місць збільшилась на 11,6% до 51,2 тисячі вакансій.

Роботу отримали 31 тисяча людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 31 тисяча людей. У тому числі 15,9 тисяч осіб, або 51,3% працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

22 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю (за січень-липень 2018 року – 20 осіб).

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 587 безробітних (торік за такий самий період – 577 осіб), з яких 223 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 364 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

10,4 тисяч бажаючих заробити на громадських і тимчасових роботах

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 10,4 тисяч громадян.

Найпоширеніші види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, інформування населення про субсидії, благоустрій, роботи з соціально-вразливими верствами населення.

5,7 тисяч безробітних проходили профнавчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості, 5,7 тисяч безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,8 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримали 119 осіб.

На обліку – 15,2 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості станом на 1 серпня перебувало 14,7   тисяч безробітних.  Із них 12,3 тисяч осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування, складання обладнання та машин (понад 17%), представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.

4,1 тисяч вакансій

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 серпня поточного року, у порівнянні з відповідною датою минулого, становила 4,1 тисяч одиниць.

У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,3 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються кваліфіковані робітники з інструментом (26,4%), робітники з обслуговування та експлуатації устаткування та машин (17,5%).

Відділ інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості